У Держдепартаменті США висловили глибоку стурбованість щодо вироку оппозіціонерному політику Олексію Навальному, якого засудили до двох років і восьми місяців позбавлення волі з заміною умовного покарання тюремним ув'язненням.
У заяві Держдепартаменту наголошується, що Росія повинна виконувати міжнародні зобов'язання і поважати рівність перед законом і право на свободу вираження поглядів і мирних зібрань.
"Ми повторюємо наш заклик до уряду Росії негайно і беззастережно звільнити пана Навального, а також сотень інших громадян Росії, незаконно затриманих в останні тижні за здійснення своїх прав, включаючи право на свободу вираження поглядів і мирних зібрань.
Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) зробив висновок, що засудження пана Навального в 2014 році, яке є підставою для винесення нового вироку, було «незаконним і довільним» і «політично вмотивованим». Поточний судовий розгляд проти пана Навального, що почався з його затримання 17 січня, є продовженням зусиль щодо порушення прав пана Навального і придушення політичного плюралізму, як раніше було встановлено ЄСПЛ.
Навіть працюючи з Росією для просування інтересів США, ми будемо тісно координувати свої дії з нашими союзниками і партнерами, щоб залучити Росію до відповідальності за невиконання прав своїх громадян", - йдеться в тексті заяви.
Також вирок Навальному засудили представники Канади та Великої Британії.
Глава МЗС ФРН Хайко Маас засудив вирок, винесений російському опозиціонеру Олексію Навальному.
«Це гіркий удар по основних свобод і верховенства закону в Росії. Уже в 2017 році Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) піддав критиці кримінальне переслідування у цій справі і назвав вирок довільним. Олексій Навальний повинен бути негайно звільнений», - йдеться в повідомленні міністра в Twitter.
Влада Великої Британії також закликали звільнити російського опозиціонера.
«Велика Британія закликає негайно і без будь-яких умов звільнити Олексія Навального і всіх мирних демонстрантів і журналістів, затриманих за останні два тижні», - йдеться в заяві міністра закордонних справ Великої Британії Домініка Рааба.
Рааб додав, що вирок показує, що "Росія не може дотримуватися самих базових зобов'язань, що очікуються від будь-якого відповідального члена міжнародного співтовариства.
Детальніше про те, чому Кремль пішов на загострення ситуації навколо опозиціонера? Чому Навальний, знаючи про загрозу арешту, все ж повернувся в Росію? Про це читайте в статті Олексія Коваля «Путіну потрібен Навальний» в ZN.UA.