UA / RU
Підтримати ZN.ua

США і Євросоюз вироблять спільну позицію щодо тиску на РФ

У Держдепартаменті зазначили, що очікують від всіх союзників великих зусиль щодо тиску на Росію.

Державний секретар Сполучених Штатів Америки Майкл Помпео в ході свого візиту до Європи під час зустрічей міністрів закордонних справ країн НАТО та ОБСЄ планує спільно з Європейським союзом виробити спільну позицію щодо тиску на Росію з вимогою звільнити захоплених нею українських моряків, повідомляє РБК-Україна з посиланням на брифінг представника Державного департаменту.

Також у Держдепартаменті зазначили, що очікують від всіх союзників великих зусиль щодо тиску на Росію.

"Ми плануємо продовжити діяти на підставі недавніх заявлених вимог США до керівництва Росії звільнити членів екіпажів і кораблі, які були затримані в ході керченської інциденту. Ми закликаємо європейських союзників проявити лідерські здібності у подоланні проблеми, яка існує на "задвірках" самої Європи", - сказав представник Держдепартаменту.

Він додав, що в найближчому майбутньому США збільшить кількість сигналів для Росії, а за крайньої необхідності - і дій.

"Щодо України... Думаю, ми дуже чітко дали зрозуміти, що цей останній крок Росії неприйнятний - це акт агресії. Протягом останніх кількох днів ми тісно координували свої дії з європейськими союзниками і в форматі НАТО, і у форматі ЄС, і прямо зараз ми зосередились на визначенні загальної відповіді альянсу, щоб визначити правильний обсяг відповіді на те, що відбулося в Керченській протоці", - заявив представник Держдепартаменту.

Підконтрольні Росії "суди" Сімферополя та Керчі на два місяці заарештували 24 полонених українця за звинуваченням у "незаконному перетині кордону, скоєному групою осіб за попередньою змовою або організованому групою, або із застосуванням насильства чи з погрозою його застосування".

Україна вже заявила, що суд над українськими військовими не правомірний, оскільки захоплені є військовополоненими. МЗС України направив ноту протесту російській стороні.

25 листопада російські прикордонники атакували і захопили два катери та рейдовий буксир Військово-морських Збройних сил України, які прямували з Одеси до Маріуполя. Поранення отримали шестеро українських моряків.

Командування ВМС ЗСУ підкреслює, що про перехід повідомлялося заздалегідь, відповідно до норм міжнародного права щодо забезпечення безпеки судноплавства. У ФСБ Росії стверджують, що ніяких повідомлень не отримували, і пояснюють агресію нібито "захистом держкордону".

Українські правоохоронці переходять на посилений режим несення служби, ЗСУ та СБУ приведені в повну бойову готовність, в море вийшли військові кораблі. Також в повну бойову готовність привели Об'єднані сили та Держприкордонслужбу України.

Увечері 26 листопада Рада проголосувала за введення воєнного стану терміном на 30 днів у 10 областях, а також у внутрішніх водах України в акваторії Азовського моря. Закон про введення воєнного стану набув чинності, 28 листопада.