Пізно ввечері 16 січня у Відні державний секретар США Джон Керрі і верховний представник ЄС із зовнішньої політики і політики безпеки Федеріка Могерини оголосили про зняття санкцій з Ірану, які були введені через ядерну програму Тегерану.
Країни Заходу припускали, що іранська сторона намагається отримати ядерну зброю.
Керрі і Могерини виступили зі своїми заявами після того, як глава Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Юкія Амано виступив з повідомленням про стан виконання Тегераном зобов'язань за ядерною угодою, укладеною в липні 2015 року.
За словами Амано, дії іранської сторони дозволяють скасувати санкційні обмеження. При цьому в заяві МАГАТЕ зазначається, що "інспектори на місцях підтвердили, що Іран здійснив всі заходи за угодою".
У жовтні угода щодо ядерної програми Ірану, що була підписана 14 липня, набула чинності. Згідно з документом Тегеран йде на цілий ряд поступок в питанні своєї ядерної програми. У відповідь західні країни почнуть поступову скасування економічних санкцій проти Ірану.
У зв'язку з цим президент США Барак Обама також віддав розпорядження підготувати документи для скасування санкцій проти Ірану.
Між тим, Віктор Каспрук у статті для DT.UA Іран: чи можна чекати спокою від давнього ворога?зазначає, що угода не містить достатньо механізмів для того, щоб перешкодити Ірану і далі нести ядерну загрозу.
Важелями впливу є лише санкції, котрі будуть поступово зменшуватись у разі досягнення чергового прогресу або збільшуватись - у разі невиконання домовленостей. Таким чином, схоже, виконання цієї угоди більше залежатиме від доброї волі Тегерану.