На тлі наростаючих протиріч між Москвою і Вашингтоном через кризу в Україні керівництва оборонних відомств обох країн негласно налагоджують двосторонні контакти для запобігання випадковому зіткненню між збройними силами США і Росії, повідомляє кореспондент The Washington Times Меггі Ібарра.
Зокрема, подібні зусилля здійснюють такі високопосадовці, як генерал Мартін Демпсі, голова Об'єднаного комітету начальників штабів ЗС США, який провів переговори з начальником Генштабу ЗС РФ генералом Валерієм Герасимовим. Колеги обговорили зміцнення процедур, що дозволяють збройним силам двох країн уникнути фатальних непорозумінь.
Занепокоєння про те, що уряд Володимира Путіна навмисно дестабілізує ситуацію в Україні, змусило збройні сили США в регіоні провести демонстрацію сили. В результаті відбулося кілька провокаційних інцидентів. 12 квітня бойовий літак російських ВПС близько десяти разів пролетів над есмінцем ВМС США "Дональд Кук", що патрулює акваторію Чорного моря. Американська сторона стверджує, що команда корабля безуспішно намагалася вийти на зв'язок з російським пілотом. 22 квітня російський винищувач супроводжував американський літак-розвідник RC-135, що пролітав над Охотським морем, повідомляє видання.
В Пентагоні побоюються, що подібні інциденти здатні призвести до нещасних випадків або до непорозумінь між двома світовими державами. "Ми хочемо гарантувати виконання протоколів, надійний зв'язок і дотримання професійної етики", - заявило джерело видання у Міністерстві оборони США.
"Це не зможе запобігти ескалації конфлікту між Росією і Україною - досягти такого ефекту можуть тільки особливі рішення Путіна, - вважає старший науковий співробітник інституту Брукінгса Майкл О'Хенлон. - Проте це допоможе уникнути небажаних помилок, або нещасних випадків, або того, що самостійні дії якогось командира на місцевості посилять або спровокують кризу, якої не хоче вище керівництво у Вашингтоні та Москві".
Видання повідомляє, що міністр оборони США Чак Гейгел також підтримує зв'язок зі своїм російським колегою Сергієм Шойгу. Остання розмова міністрів відбувся 28 квітня. Судячи з заяви Пентагону, Гейгел показав себе господарем становища, вимагаючи роз'яснити наміри Росії щодо сходу України. Російські ЗМІ, у свою чергу, повідомили, що Шойгу попросив Гейгела "знизити градус риторики". В цілому, за словами прес-секретаря Пентагону контр-адмірала Джона Кірбі, діалог двох міністрів був цивілізованим, але місцями різким. !zn
Читайте також:
Росія заявила про відведення військ від кордону з Україною
Росія нагадала світові, що РФ вже вводила свої війська в чужу країну, прикриваючись статутом ООН
Росія у відповідь на антитерористичну операцію на сході України почала військові навчання
Порошенко: Фактів, що підтверджують перетин держкордону України військами РФ, на даний момент немає