Росія закладає фундамент для дуже небезпечної гри, відправляючи армію і зброю в Сирію. Оскільки так вона може опосередковано опинитися у війні проти США.
Про це на сторінках Washington Post пишуть оглядачі Бассем Мруе і Зейна Карам. Вони зауважують, що Кремль, схоже, розраховує, що через наплив біженців у Європі і військові успіхи "Ісламської держави" Захід погодиться співпрацювати з лояльним до Москви режимом Башара Асада, який в такій ситуації може видатися "меншим злом".
З одного боку, такий підхід може пришвидшити завершення війни, а російське втручання в неї може переломити ситуацію. Однак є і небезпека, що через зусилля Росії кровопролиття лише затягнеться. Оскільки посилення присутності в Сирії російської армії – це крок на противагу США, які озброюють і навчають прозахідних сирійських повстанців.
Кремль запевняє, що відправляє зброю і війська в Сирію, щоб воювати проти "Ісламської держави". Однак у Вашингтоні бачать, що Москва заодно хоче захистити свого союзника Асада і поставити його на чолі близькосхідної країни хоча б в перехідний період.
"Можливо Путін вважає, що США і Європа перестали чекати зміни режиму в Сирії і стали більше зосереджувати свою увагу на "Ісламській державі", - каже експерт Eurasia group Айхем Камель.
Оглядачі зауважують, що в Європі дійсно останнім часом говорять про те, чого Вашингтон не наважується сказати в голос. Приміром, міністр закордонних справ Великобританії Філіп Хеммонд допустив можливість "компромісу" з Росією і Іраном, які підтримують Асада. А голова австрійської дипломаті Себастьян Курц заявив, що Заходу варто подумати над тим, щоб почати співпрацювати х сирійським президентом у війні проти "Ісламської держави".
В цей же час, США і Саудівська Аравія і інші арабські країни в коаліції не погодяться на таке, хоча вони і не будуть відкрито протистояти російським військам в Сирії. Швидше за все, вони посилять свою допомогу повстанцям.
Ще одна загроза полягає в тому, що солдати Росії в Сирії можуть стати мішенню для повстанців, якщо почнуть підтримувати режим Асада. Тоді ситуація ризикує скотитися до "війни чужими руками", в якій США будуть озброювати опозиційні сили, які будуть воювати проти російської армії і військ Асада. А це ніяк не допоможе закінчити конфлікт найближчим часом.
Сьогодні Пентагон підтвердив наявність солдатів і нової бази Росії в Сирії. В цей же час, інформаційна агенція Reuters повідомила про відправку російських новітніх танків Т-90 на військово-повітряну базу поблизу Латакії.
Видання Wall Street Journal у редакційній статті писало, що через слабкість Обами не варто чекати відступу Путіна. Раніше видання Washington Post писало, що Путін користується бездіяльністю США в Сирії. Нагадуючи обіцянки Обами про необхідність підтримати повстанців у Сирії, видання підкреслює, що насправді Білий дім нічого такого не зробив. Інакше, якби американська підтримка сирійської опозиції дійсно була, Москва навряд чи наважилася б відправляти армію в Сирію.
9 вересня стало відомо, що в Сирії приземлилися російські військові літаки. Мова йде про два військово-транспортні гіганти Ан-124 "Руслан" і пасажирський лайнер. Відзначається, що росіяни встановили модульне житло, розраховане на 100 осіб, а також портативну техніку для управління повітряним рухом.
Після інформаційного шуму та занепокоєння, висловленого із цього приводу Вашингтоном, президент Путін визнав, що Росія допомагає Дамаску технікою, зброєю та тренуванням військових, однак зазначив, що говорити про російську участь у воєнних операціях у Сирії передчасно. Втім, пам'ятаючи його брехню про неприсутність російських військових у Криму й Донбасі, до подібних заяв слід ставитися скептично, пише Василь Короткий у статті для DT.UA Куди везе "Сирійський експрес"?