UA / RU
Підтримати ZN.ua

США і Південна Корея проведуть навчання з перехоплення ракет КНДР – ЗМІ

Сеул має намір знищувати ракети КНДР до того, як вони досягнуть південнокорейської території.

У березні США і Південна Корея проведуть спільні військові навчання Key Resolve по виявленню і превентивному знищення балістичних ракет Північної Кореї з ядерним і біологічними зарядами, передає агентство Ренхап з посиланням на високопоставлене джерело в південнокорейському уряді.

За інформацією джерела агентства, план проведення даних навчань був представлений міністерством оборони Південної Кореї 7 січня в парламенті країни.

"Виходячи з необхідності систематичного посилення системи протидії ядерній та ракетній зброї Північної Кореї опрацьовується питання щодо спільних навчаннях з стратегії стримування і тактиці 4D (Detect, Disrupt, Destroy, Defense - виявлення, перехоплення, знищення, оборона)", - повідомляється в доповіді міністерства.

Така тактика передбачає знищення ракет Північної Кореї до того, як вони досягнуть Південної Кореї.

Читайте також: США перекинули в Південну Корею бомбардувальник В-52 у відповідь на випробування КНДР водневої бомби

Напередодні, 10 січня, США перекинули в Південну Корею стратегічний бомбардувальник B-52 у зв'язку з недавнім оголошенням КНДР про випробування термоядерної зброї.

6 січня Північна Корея оголосила про успішне випробування водневої бомби. Міжнародне співтовариство, у тому числі ключові ядерні держави, засудило дії Пхеньяна, висловивши занепокоєння і побоювання щодо ускладнення ситуації в регіоні. У той же час висловлюються сумніви в тому, що була випробувана саме воднева бомба.

У відповідь Південна Корея відновила мовлення пропагандистського характеру з гучномовців на кордоні з КНДР. Чутність гучномовців покриває відстань 24 кілометри, таким чином передачі з Південної Кореї можуть чути не тільки військові в районі чотирьхкілометрової демілітаризованої зони, але і пересічні громадяни Північної Кореї. Керівництво КНДР різко засудило дії Сеула, зазначивши, що те, що відбувається, "ставить ситуацію на грань війни", і відновило зі свого боку мовлення на Південну Корею.