UA / RU
Підтримати ZN.ua

США і НАТО можуть націлити свою кіберзброю на Росію - Newsweek

І це буде серйозним зсувом у оборонній політиці союзників.

Нещодавно НАТО ухвалив рішення інтегрувати в структуру командування Центр кібероперацій. І це може виявитися чи не найбільшим зсувом у політиці альянсу за десятиліття, який пошле жорсткий сигнал ворогам НАТО, особливо Росії.

Про це пише Newsweek, додаючи, що скориставшись визнанням кіберпростору театром операцій з боку більшості союзників на Варшавському саміті, Генеральний секретар Єнс Столтенберг оголосив минулого місяця про створення Центру кіберопераіцй, який буде частиною заходів з оновлення і підвищення ефективності структури командування.

Полковних ВПС США у відставці Різван Алі, який брав участь у роботі над формулюванням такого рішення, написав у статті для Foreign Policy, що НАТО фактично "підтримало використання кіберзброї в своїх операціях".

"Це дуже помітний відхід від історичної позиції НАТО із застосування кіберзброї лише для захисту і відбиття спроб вторгнення в мережах союзників", - писав Алі.

Він додав, що більш агресивний підхід повинен, перш за все, подати сигнал Росії про те, що НАТО може використати кіберможливості своїх країн-учпасниць для відбиття агресії , як на суші, так і на морі чи у повітрі.

Видання нагадує, що в 2008 році Москва організувала низку кібератак проти Естонії. Після того в балтійській країні був створений Центр кіберзахисту. У НАТО повідомили, що в першому півріччі 2017 року альянс фіксував 380 кібератак щомісяця. Це на 20% менше у порівнянні із середньомісячним показником за минулий рік.

Разом з тим, в альянсі заперечили, що збираються перейти до більш "агресивних підходів" у кіберзахисті. Прес-секретар НАТО Оана Лунгеску сказала Newsweek, що певні твердження в статті Алі "розраховані на сенсацію і не відобаражають реальну кіберполітику і дії НАТО, які лишаються оборонними". У свою чергу, Різван Алі, попри відповідь альянсу, ще раз наголосив Newsweek, що новий підхід до кібербезпеки "більш агресивний", ніж раніше.

Нагадаємо, що генсек НАТО Йенс Столтенберг заявив про те, що альянс адаптує свою командну структуру у відповідь на зростання загрози з боку РФ і через ситуацію довколо України.

Виступаючи перед журналістами, Столтенберг повідомив, що міністри оборони країн-членів НАТО 8 листопада погодять у загальних рисах створення нових командувань. Одне з них займеться захистом морських шляхів в Атлантиці з Північної Америки до Європи, а друге – переміщенням контингенту в Європі.