Між Білим домом і Пхеньяном організований постійний канал зв'язку, повідомляє Associated Press посилаючись на неназваних американських чиновників.
Як повідомляється, контактною особою з боку Вашингтона є спеціальний посланник з КНДР Джозеф Юн. Він часто спілкується з постійним представником Північної Кореї в ООН Пак Сун Іром.
У травні в Осло Юн проводив неофіційні зустрічі з представниками пхеньянских влади. Білий дім не приховував, що контактував з КНДР з питання звільнення американських громадян, які відбувають покарання в цій країні. Зокрема, повернення на батьківщину важко хворого студента Отто Вомбиера.
Проте джерела агентства стверджують, що Юн обговорює не тільки гуманітарні питання, але і весь комплекс взаємовідносин між країнами, включаючи тему роззброєння на півострові. Дипломати очікують, що обмін різкими заявами між лідером КНДР Кім Чен Ином і президентом США Дональдом Трампом рано чи пізно припиниться, і сторони готують майданчик для переговорів.
Відзначається, що в США і КНДР немає дипломатичних відносин. Між ними не укладено мир після Корейської війни, з 1953 року діє режим перемир'я.
Нагадаємо, КНДР заявила про плани запустити ракети середньої дальності по району Тихого океану, в якому розташована американська військова база на острові Гуам. У свою чергу, як повідомлялося, Пентагон підготував план превентивного удару по об'єктах Північної Кореї. Президент США Дональд Трамп заявив, що Північну Корею чекають проблеми з якими "мало які країни стикалися". За словами Трампа, Пхеньяну слід "взяти себе в руки", щоб уникнути проблем.
Європейська рада расширил санкції проти Північної Кореї, введені за продовження Пхеньяном випробувань ядерної і ракетної зброї. У санкційний список ЄС додані дев'ять фізичних і чотири юридичні особи.