UA / RU
Підтримати ZN.ua

США і ЄС знижують викиди метану в атмосферу на 30%

Вашингтон і Брюссель мають намір закликати приєднатися до цієї мети більше 20 країн.

США і ЄС на цьому тижні мають намір оголосити про своє зобов'язання знизити викиди метану в атмосферу як мінімум на 30% до 2030 року, в порівнянні з рівнем 2020 року, пише Reuters з посиланням на документи, що потрапили розпорядження агентства.

"Короткий термін життя метану в атмосфері означає, що вжиття заходів зараз може швидко знизити темпи глобального потепління", - йдеться в проекті документа про відповідні зобов'язання США і ЄС. Офіційно він може бути представлений в п'ятницю.

В іншому документі, за даними Reuters, перераховані понад два десятки країн, серед яких Китай, Індія, Бразилія, Росія, Саудівська Аравія, Норвегія, Катар, Великобританія, Нова Зеландія, Південна Африка.

ЄС і США мають намір закликати владу цих держав приєднатися до даної мети щодо зниження викидів метану.

Недавнє дослідження Міжурядової групи експертів зі зміни клімату прогнозує, що порогове значення буде подолано трохи більше ніж за десять років при нинішніх темпах викидів вуглецю.

Читайте також: Збільшення виробництва природного газу, біогазу, водню та біометану усуне залежність України від імпорту енергоносіїв – експерти

На 24 вересня в Вашингтоні запланована перша в історії очна зустріч лідерів так званої «четвірки»: президента США Джо Байдена, прем'єр-міністра Австралії Скотта Моррісона, прем'єра Індії Нарендру Моді і прем'єра Японії Есіхіде Сугу.