UA / RU
Підтримати ZN.ua

США і Британія відмовилися визнавати незалежність Каталонії

В уряді Шотландії заявили про повагу до права каталонців на самовизначення.

Лондон і Вашингтон підтримують територіальну цілісність Іспанії і не визнають проголошення незалежності Каталонії. Відповідні заяви були поширені урядовими прес-службами США та Британії у п'ятницю, 27 жовтня.

"Сполучені Штати цінують міцне партнерство з нашим союзником по НАТО Іспанією... Каталонія є невід'ємною частиною Іспанії, і Сполучені Штати підтримують конституційні заходи іспанського уряду, щоб зберегти єдність країни", - сказано в офіційній заяві Державного департаменту США.

Прем'єр-міністр Британії Тереза Мей також висловилася на підтримку єдності Іспанії, вказавши на незаконність референдуму про незалежність Каталонії, повідомляє The Telegraph.

"Ми як і раніше бажаємо, щоб дотримувалося верховенства закону, виконувалися норми Конституції, і зберігалася єдність Іспанії", - сказано в офіційній заяві Мей, поширеній прес-службою британського уряду.

Уряд Шотландії, який, у свою чергу, має намір провести референдум про вихід зі складу Сполученого Королівства, заявило, що з розумінням і повагою ставиться до позиції Барселони.

"Хоча Іспанія має право виступати проти незалежності, народ Каталонії повинен мати можливість визначати своє майбутнє. Проголошення незалежності сьогодні відбулося тільки після повторної відмови Мадрида від діалогу", - сказано в офіційній заяві уряду Шотландії.

В Единбурзі поклали на ЄС політичну і моральну відповідальність за врегулювання каталонської кризи виключно шляхом діалогу.

Раніше у п'ятницю, 27 жовтня, Сенат Іспанії більшістю голосів підтримав введення прямого управління Каталонією згідно зі ст. 155 Конституції. Уряд Іспанії, у свою чергу, прийняв формальне рішення про розпуск адміністрації та парламенту автономії, а також про введення прямого управління в регіоні. Крім того, на 21 грудня призначено позачергові парламентські вибори в Каталонії. Ці рішення стало відповіддю на голосування парламенту Каталонії, який оголосив про незалежність автономії.

10 жовтня президент Каталонії Карлес Пучдемон підписав декларацію про проголошення незалежності Каталонії, посилаючииь на результати референдуму 1 жовтня. Однак відклав її введення в дію до врегулювання з Мадридом умови виходу їх складу Іспанії. Центральний уряд відмовився визнавати результати референдуму та декларацію, а також зажадав її скасуванняї.

Детальніше про проголошення незалежності Каталонії і відповідної реакції Мадрида читайте в матеріалі Олексія Коваля "Примус до єдності", у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".