UA / RU
Підтримати ZN.ua

США і Британія прокоментували заяви Нетаньяху щодо ядерної програми Ірану

Зокрема, в Білому домі заявили про те, що оприлюднена інформація дає "нові і переконливі подробиці" про спроби Ірану розробити ядерну зброю.

У США вважають, що заяви прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху підтверджують наявність у Ірану секретної ядерної програми. Як заявили в Білому домі, оприлюднена інформація дає "нові і переконливі подробиці" про спроби Ірану розробити "ядерну зброю, встановлену на засоби її доставки".

"Ці факти узгоджуються з тим, що давно відомо Сполученим Штатам: у Ірану є повноцінна, підпільна ядерна програма, яку він намагався, але не зміг приховати від світу і від власного народу", - йдеться в заяві, передає "Голос Америки".

Зазначимо, що президент США Дональд Трамп повинен вирішити до 12 травня питання про те, чи вийде держава з міжнародної ядерної угоди з Іраном, підписаної у 2015 році.

Тим часом в уряді Великої Британії заявили про те, що необхідно провести незалежну перевірку дотримання Іраном угоди. Як зазначив представник уряду, Британія ніколи не була наївна щодо ядерної програми Ірану, і інспекції Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) мають важливе значення для забезпечення того, щоб вона використовувалася в мирних цілях.

"Ми ніколи не були наївними щодо Ірану і його ядерних намірів. Саме тому режим інспекції МАГАТЕ, узгоджений в рамках ядерної угоди з Іраном, є одним з найбільш великих і надійних в історії міжнародних ядерних угод", - заявив він, додавши, що залишається важливою незалежна перевірка того, чи дотримується Іран цієї угоди.

У понеділок, 30 квітня, прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху виступив із заявою з приводу ядерної програми Ірану. За його словами, в руках ізраїльських спецслужб опинилися 55 тисяч документів і 183 CD-диски з "ядерних архівів" Ірану. Нетаньяху наголосив, що мова йде про секретні ядерні розробки, які Тегеран впродовж років приховує від міжнародного співтовариства.

Угода щодо ядерної програми Ірану була досягнута в липні 2015 року, між Іраном, з одного боку, і США, Великою Британією, Францією, Китаєм, Німеччиною та Росією з іншого. Тегеран погодився на низку поступок за масштабами своєї ядерної програми в обмін на зняття санкцій.

США підозрюють Іран у порушенні цієї угоди, наслідком чого стало прийняття нових санкцій. Тегеран вже оскаржив у Раді Безпеки ООН санкції з боку США.

Експерти стверджують, що відмова США від ядерної угоди з Іраном погіршить ситуацію навколо ядерного питання. Детальніше читайте в матеріалі Віктора Каспрука "Чи вийде президент Трамп із ядерної угоди з Іраном?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".