США відкрили шлях для Індії, який допоможе уникнути санкцій за купівлю продукції російського ВПК, вважають бізнесмени та експерти, передає Reuters.
Майже рік тому президент США Дональд Трамп підписав закон, що забороняє таку торгівлю.
Індія використовує велику кількість російської військової техніки: від бойових літаків до кораблів і підводних човнів. Також Нью-Делі майже закінчив переговори з Москвою про угоду на 6 мільярдів доларів на покупку російської ракетної системи дальнього радіусу дії С-400.
Згідно з Законом "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), підписаним Трампом у серпні, будь-яка країна, яка торгує з російським оборонним сектором і розвідкою, потрапляє під санкції. Цей закон закликає покарати владу РФ за анексію Криму, участь у сирійській громадянській війні і втручання в президентські вибори в 2016 році в США.
Але цього тижня Конгрес США ухвалив угоду, у відповідності з якою Трамп може домагатися від союзників відмови такої торгівлі. Країни повинні підтвердити скорочення імпорту зброї з Росії і розширення співробітництва в області оборони з Сполученими Штатами.
Індія відповідає цим вимоги, вважають аналітики в Нью-Делі і Вашингтоні.
Речник Міноборони Індії заявив, що Конгрес США все ще має проголосувати за зміни в законодавстві, які потім будуть підписані Трампом і стануть законом.
Ніша Бісвал, президент Американсько-індійського ділової ради (USIBC), сказав, що крок США допоможе захистити стратегічні відносини з Індією.
"В той час, коли Індія концентрується на зміцненні зв'язків в галузі оборони з США, ми вітаємо рішення Конгресу, приділяючи особливу увагу захисту цього стратегічного партнерства", - сказав Бісвал.
Експерт Джефф Сміт вважає, що ці зміни стали "важливим і позитивним кроком вперед".
"Це зменшує ймовірність того, що покупка Індією озброєння з Росії потрапить під дію CAATSA", - сказав він.
В останні роки Індія диверсифікувала закупівлі зброї, звернувшись до США та Ізраїлю за сучасним обладнанням. Вона купила озброєння на 15 мільярдів доларів США за останні десять років, а американські компанії продають винищувачі і вертольоти на мільярди доларів.
Як повідомлялося, 11 червня Мінфін США запровадив санкції проти трьох російських громадян і п'яти компаній. У санкційний список включили петербурзькі компанії Digital Security і DiveTechnoService, а також ФГУП "НДІ "Квант". Крім того під санкціями виявилися зареєстровані за межами РФ компанії Embedi і Erpscan, які пов'язані з Digital Security. Під санкції також потрапили Володимир Каганський, якого Мінфін називає власником "Дайвтехносервіса", гендиректор компанії Олександр Трибун і менеджер Олег Чіріков.
Закон "Про протидію супротивникам Америки допомогою санкцій" був підписаний президентом США Дональдом Трампом 2 серпня 2017 року, він передбачає посилення санкцій щодо Росії, Ірану і КНДР.
Президент США Дональд Трамп продовжив до 1 квітня 2019 рокусанкції проти РФ за хакерські атаки відносно його країни.