UA / RU
Підтримати ZN.ua

США домовляються з Індією про запровадження цінової стелі на російську нафту

Після зниження Заходом закупівель російської нафти Індія стала одним із найбільших її покупців.

Представники США та Індії провели обговорення питання щодо обмеження цін на російську нафту. Про це повідомив у п'ятницю заступник міністра фінансів США Уоллі Адейемо, повідомляє "Голос Америки ".

Читайте також: Індія продала у США нафтопродукти, виготовлені з підсанкційної російської нафти

"У мене була дуже конструктивна розмова з моїми індійськими колегами щодо пропозиції про верхню цінову межу, я також багато розмовляв з представниками індійського бізнес-сектору", — сказав Адейемо в Нью-Делі у п'ятницю під час прес-конференції.

Пропозиція обмежити ціни на російську нафту спрямована на скорочення доходів від продажу нафти, які Москва використовує для фінансування свого вторгнення в Україну, та водночас забезпечити достатню світову пропозицію за доступними цінами, сказав Адейемо.

Читайте також: Індійська нафтопереробна компанія Nayara Energy, 49% акцій якої належить Роснафті, звітувала про рекордний прибуток

«Це дозволить, як і раніше, використовувати європейські та американські сервіси... для закупівлі та транспортування російської нафти», – сказав він.

Адейемо сказав, що боротьба з інфляцією є пріоритетом для Сполучених Штатів, і що країна також хоче забезпечити адекватне постачання світових ринків нафти.

"Ми дуже стурбовані тим, що 5 грудня доступ до російської нафти для всього світу зменшиться, що потенційно може призвести до підвищення цін", - сказав Адейемо.

Читайте також: Коли очікувати обмеження ціни на російську нафту? Відповідь Мінфіну США

Нагадаємо, країни G7 прагнуть запровадити механізм обмеження цін на експорт російської нафти до 5 грудня, коли набудуть чинності санкції Європейського Союзу, які забороняють морський імпорт російської нафти.

Індія і Китай збільшили закупівлю нафти в Росії після вторгнення в Україну за ціною, нижчою від ринкової, тоді як західні санкції підштовхнули глобальну інфляцію до найвищого за останні роки рівня і завдали збитків доходам європейських та американських компаній, пов'язаних з торгівлею російською нафтою.