Постійний представник США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що Вашингтон прийме відповідні заходи у зв'язку з хімічної атакою в сирійському місті Дума незалежно від того, яку резолюцію з цього питання прийме Рада Безпеки ООН.
У ході засідання РБ ООН у понеділок, 9 квітня, американський дипломат назвала притягнення сирійського диктатора до відповідальності метою США, передає "Голос Америки".
Гейлі спрямувала до РБ ООН проект резолюції з вимогою негайно забезпечити міжнародний гуманітарний доступ до району ураження, і заявила про готовність США активно діяти навіть у разі ветування резолюції Росією.
"Ми не залишатимемося заручниками обструкції з боку Росії перед обличчям такої атаки. Метою США є притягнути до відповідальності чудовисько, яке скинуло хімічну зброю на людей в Сирії. Ви вже чули, що про це сказав президент США. Зараз тривають зустрічі та приймаються важливі рішення", - зазначила Гейлі.
Вона також закликала міжнародне співтовариство не ігнорувати роль Ірану і Росії, при активній підтримці яких Асад здійснює військові престпления.
"Військові радники з Росії та Ірану знаходилися на злітних смугах Асада та його оперативних центрах. Російські чиновники допомагають направляти кампанію моріння голодом і примусу до капітуляції, яку режим Асада направив проти своїх супротивників. А іранські союзні сили роблять значну частину "брудної роботи", - розповіла Гейлі.
Як повідомлялося, 7 квітня в результаті хімічної атаки в сирійському місті Дума загинули не менше 75 осіб, більше 1000 – постраждали. Число загиблих може істотно зрости, так як медики та волонтери не змогли дістатися до всіх уражених районів.
Опозиційне угрупування "Джаїиш аль-Іслам" заявило, що авіація сирійського диктатора Башара Асада скинула на цивільне населення бочкову бомбу з отруйними речовинами.
У Союзі медичних організацій припускають, що сили Асада застосували в Думі нервово-паралітичний газ.
Президент США Дональд Трамп назвав Асада "твариною" і поклав відповідальність за його дії на Іран, Росію й особисто президента РФ Володимира Путіна. Американський президент пообіцяв, що винні "заплатять високу ціну", а режим сирійського диктатора припинить існування.
Пізніше Трамп пообіцяв прийняти рішення про дії у відповідь протягом найближчих 48 годин.
США, Франція, Британія і шість непостійних членів Ради Безпеки ООН ініціювали екстрене засідання Радбезу в зв'язку з химатакой в Думі.
ЄС закликав відновити мандат Об'єднаного слідчого механізму ООН, роботу якого заблокувала Росія в листопаді минулого року.