UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спроба Росії скасувати санкції через суди в ЄС наближаються до провалу – EUObserver

В Суді Європейського союзу відкидають скарги компанії "Роснефть" на неправомірність економічного тиску.

Російський нафтодобувний гігант "Роснефть" подав одразу два позови проти ЄС за запровадження 3. В одному з них компанія вимагала Суд Євросоюзу в Люксембурзі скасувати заборону видавати кредити і продавати технології російським енергетичним компаніям. Інший позов "Роснефть" подала до Англійського високого суду з вимогою, щоб уряд Великобританії не виконував розпорядження ЄС.

Як повідомляє EUObserver, в обох позовах російська компанія скаржилася, що Європейська Рада перевищила свої повноваження, коли наклала санкції на енергетичний сектор РФ. Зокрема, в "Роснефть" підкреслили, що в своєму розпорядженні про заборону продажу технічного обладнання для видобутку газу відсутнє чітке пояснення, якої саме технології вона стосується. Крім того, компанія вимагає уточнити перелік заборонених санкціями фінансових операцій, якими вона не може скористатися на Заході.

Також в "Роснефть" підкреслюють, що санкції в цілому суперечать угоді між ЄС і Росією від 1994 року, яка гарантує вільний рух товарів і капіталу між сторонами.

В цей же час, у позові до Англійського високого суду компанія "Роснефть" наголосила, що країни-учасниці ЄС мають право приймати рішення, виконувати їм угоди і розпорядження організації чи ні. Але Англійський високий суд повідомив, що збирається винести рішення лише після оприлюднення висновків Суду ЄС.

У свою чергу, генеральний адвокат Суду Євросоюзу Мелхіор Вателет заявив, що всі скарги російської компанії абсолютно безпідставні. Видання зауважує, що висновки генерального адвоката не означають, що саме таким і буде рішення суду. Однак в більшості випадків саме так і відбувається.

Тим часом наближчаться день, коли Євросоюзу доведеться вирішити, чи продовжувати санкції проти Росії ще на півроку. Видання Sueddeutsche Zeitung писало, що скасування санкцій проти Росії означатиме кінець єдності ЄС. Якщо скасувати санкції до того, як Україна відновить контроль над своїми територіями і кордонами, це пошле Москві сигнал, що їй все зійде з рук. Тож, на думку автора, економічний тиск ЄС на Росію потрібно зберігати до тих пір, поки Москва не виконає свою частину роботи за Мінськими угодами.

Нещодавно міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр допустив поступове скорочення санкцій проти Росії, якщо Москва буде виконувати Мінські угоди. Міністр повідомив, що з моменту введення санкцій досягнуті помітні успіхи у справі врегулювання кризи, а саме, що зараз загроза відкритого військового конфлікту знівельована. Також підкреслюється, що хоча перемир'я порушується, лінія дотику вже кілька місяців залишається нерухомою. У свою чергу голова Євросоюзу Дональд Туск очікує, що лідери країн ЄС схвалять продовження антиросійських санкцій.