США почали виводити та прередислоковувати свої війська в Іраку. Лист американських військових до військовослужбовців Іраку оприлюднили журналісти американських та британських ЗМІ. У Міноборони США не підтверджують даний факт.
Зокрема, в опублікованому кореспонденткою The Washington Post на Близькому Сході Ліз Слай, листі йдеться про те, що військові Сполучених Штатів починають "поступовий рух". Однак із документу незрозуміло, американські військові залишать Ірак повністю чи частково.
Такий же документ у Twitter оприлюднила і британська журналістка Sky News Дебора Хейнс. За її словами, сотні військових під командуванням Сполучених Штатів покидають "зелену зону" Багдада, де розташовані урядові установи та іноземні об'єкти. Військовослужбовці нібито переміщаються на військові бази в Таджикистані та Кувейті. Однак Хейнс зазначила, що американські військові не покидають Ірак повністю.
У свою чергу міністр оборони Сполучених Штатів Марк Експерзаявив про те, що оприлюднений журналістами лист неточний.
"Не було ніякого рішення покинути Ірак", - процитувала міністра кореспондентка зі справ ветеранів Міноборони США Тара Коп.
5 січня парламент Іраку схвалив резолюцію з вимогою до уряду вивести з території країни всі іноземні війська після операції американських військових, в результаті якої загинули командир іранського спецпідрозділу "Кудс" Касем Сулеймані і заступник керівника Сил народної мобілізації Іраку Абу Махді аль-Мугандіс.
У ніч на 3 січня американські війська завдали авіаудару по аеропорту Багдада, унаслідок якого загинув командувач спецпідрозділом "Кудс" Корпусу вартових Ісламської революції Касем Сулеймані. Ця атака стала відповіддю на напад підтримуваних Іраном шиїтських збройних угруповань на посольство США в Іраку.
Верховний лідер Ірану аятолла Хаменеї пообіцяв помститися Сполученим Штатам за вбивство Сулеймані. Своєю чергою президент США Дональд Трамп натякнув владі Ірану на можливість проведення переговорів.
Увечері 4 січня посольство США в Багдаді і військова база "Балад" зазнали ракетного обстрілу.
Детальніше про наслідки ліквідації іранського генерала і сценарії розвитку ситуації на Близькому Сході читайте в матеріалі Віталія Федяніна "Бій Трампа з "Тінню".