Глава російського Міністерства закордонних справ Сергій Лавров заявив, що Сполучені Штати нібито мають змусити Україну виконувати Мінські угоди, які РФ не виконує сама. Насамперед, за словами Лаврова, йдеться про надання Донбасу так званого «особливого статусу».
«Для українського режиму жодного плану «Б» не може бути. Є лише Мінські угоди, які, як наголосив у своєму вступному слові пан міністр, Київ зобов'язаний досконало виконати», – заявив Лавров під час пресконференції з головою МЗС Хорватії Горданом Грліч-Радманом 17 січня.
«Не забудемо про те, що американські офіційні особи і щодо теми вторгнення так званого Росії в Україну поширивши повну дезінформацію про те, що ми готуємо провокацію мало не на російськомовне населення Донбасу, щоб отримати підставу для вторгнення. Причому пані Псакі сказала: як це вже було 2014 року. Справді, нинішня трагедія сучасної України розпочалася у 2014 році, але не через якусь провокацію, а внаслідок підтриманого та значною мірою організованого США державного перевороту», - заявив Лавров.
Міністр країни-агресора стверджує, нібито Україна перебуває «під зовнішнім керуванням США, і Вашингтону цілком під силу змусити київський режим виконати Мінські угоди».
Під час пресконференції Лавров також заявив, що виконання Мінських домовленостей було обговорено під час зустрічі президента США Джо Байдена з російським президентом Владіміром Путіним у червні 2021 року.
«Там ми побачили і почули розуміння Сполученими Штатами, у чому суть Мінських домовленостей – насамперед у особливому статусі Донбасу і цим, я сподіваюся, американські колеги займуться цим», – заявив Лавров.
Нагадаємо, у грудні минулого року Верховна Рада продовжила на рік закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».
Стаття 10 документа передбачає, що особливий порядок місцевого самоврядування реалізується виключно органами місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах.
Проте особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу набере сили тільки після «виведення всіх незаконних збройних формувань, їх військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України».
Вперше закон про особливий порядок місцевого самоврядування на тимчасово окупованих територіях ухвалили у вересні 2014 року. Документ набув чинності 18 жовтня 2014 року терміном на три роки. Верховна Рада продовжила дію документа 6 вересня 2017 року. Після цього дія закону продовжується на рік.