UA / RU
Підтримати ZN.ua

Список країн, які відмовились від участі в інавгурації Путіна: хто не делегує послів у Кремль

Серед країн, що не будуть легітимізувати Путіна – Велика Британія та Німеччина

На інавгураційному заході Владіміра Путіна, якого, так би мовити, обрали на наступний термін президентом Росії не будуть присутні ключові країни Європейського континенту. Інавгурація анонсована в Большому палаці Кремля 7 травня. Водночас Москва відмовилась назвати тих, хто прибуде в Росію на інавгурацію очільника РФ без пояснення причин такої “інформаційної тиші”.

Німеччина

Напередодні інавгурації Путіна, з Москви відкликали посла ФРН. Проте і напередодні представники МЗС Німеччини повідомила про те, що Німеччина не буде брати участь у інавгурації Путіна.

Читайте також: Демони агресії зі скриньки Пандори, яку відкрив Путін

Велика Британія і Канада

Журналіст "Радіо Свобода" Рікард Джозвяк вказує, що серед країн, які відмовились брати участь в “інтронізації” Путіна є Велика Британія та Канада.

Естонія

Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкн заявив, що країна не буде легітимізувати дипломатичні відносини з “новообраним” президентом Росії. Основна причина – відсутність на думку естонської влади демократичності під час виборів та відсутність бажання Естонії додавати “законності” діям країни-агресора.

Латвія 

Очільник МЗС Латвії Байба Браже вказала, що посольство не буде брати участь у інавгурації Путіна, оскільки країна агресор атакує ті цінності, які важливі для Латвії.

Литва

Глава МЗС Литви Ґабріелюс Ландсберґіс повідомив, що “Литва не братиме участі у фейковій інавгурації 7 травня”.

Чехія

МЗС Чехії напередодні інавгурації Путіна теж, як і ФРН, відкликало посла з Москви. Цей представники Чехії працював на дипломатичній посаді з 2018 року.

Вірменія

Нещодавно “дружня” Росії Вірменія публічно заявила про відмову участі прем'єр-міністра країни Нікола Пашиняна в легітимізаційному ритуалі Путіна.

Повний список країн, які будуть брати участь в інавгурації Путіна чи навпаки відмовились у ній наразі невідомий, 

Нагадаємо, що Європейський парламент 25 квітня ухвалив резолюцію, в якій закликав країни ЄС та інші країни не визнавати легітимними так звані «вибори» Владіміра Путіна у березні, а також закликав обмежити з ним контакти. Відповідні заклики містяться в ухваленій резолюції «Про недемократичні президентські вибори в Росії та їхнє нелегітимне поширення на окуповані території». За резолюцію проголосували 493 депутати, 11 виступили проти, 18 – утрималися.