UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спікер парламенту Румунії хоче об'єднання з Молдовою

У парламенті Румунії пройшло урочисте засідання присвячене 100-річчю входження Молдови до складу Румунії.

Під час засідання румунського парламенту, приуроченого до 100-річчя входження Молдови (територія між Прутом і Дністром) до складу Румунії, глава нижньої палати парламенту Лівіу Драгня заявив, що Молдова повинна об'єднатися з Румунією, щоб разом бути в складі Євросоюзу, повідомляє "Укрінформ".

"На підставі статті №8 Гельсінкської хартії об'єдналася Німеччина. Пан Канду (спікер парламенту Молдови Андріан Канду), пан Лянке (віце-прем'єр уряду Молдови з питань європейської інтеграції Юріє Лянке), чому нам не вистачає мужності говорити те, що хочемо? Маю сказати вам відверто і чесно: ми хочемо об'єднатися з Молдовою, щоб бути разом у складі ЄС. Румунія завжди була сильною, коли вона була єдиною", - заявив Драгня.

Спікер парламенту Молдови і за сумісництвом глава офіційної молдавської делегації Андріан Канду, присутній на засіданні зазначив, що "100-річчя об'єднання Молдови з Румунією - історична подія, до якої потрібно ставитися з повагою і гідністю".

"Фундамент особливих відносин між Молдовою і Румунією заснований на єдності мови, історії, цивілізації і культури. Сьогодні, всупереч всяким сучасним викликам, у Молдові проходять процеси модернізації, реформування та демократизації суспільства. У цьому контексті Республіка Молдова потребує послідовної підтримки Румунії і її партнерів у ЄС і США ", - підкреслив спікер у вітальній промові.

Згідно з історичними даними, 27 березня 1918 року депутати Державної ради (Сфатул Церій) Молдавської Демократичної республіки одноголосно проголосували за входження країни (територія між Прутом і Дністром) до складу Румунії. Молдова перебувала у складі Румунії до 1940 року, коли після ультиматуму радянської влади румунська армія і жандармерія покинули територію між Прутом і Дністром, а 2 серпня того ж року була утворена Молдавська РСР.

У серпні 1991 року депутати парламенту Молдови прийняли Декларацію про незалежність і вихід зі складу СРСР.

Голови парламентів України, Грузії і Молдови домовилися про створення міжпарламентської асамблеї країн. Глави парламентів Молдови і Грузії підтримали українську ініціативу, далі вона повинна бути опрацьована парламентськими комітетами та прийнята парламентами трьох країн.

Раніше, голова Верховної Ради Андрій Парубій і голова парламенту Молдови Андріан Канду підписали відкритий лист глав парламентів щодо газопроводу "Північний потік-2" як чинника дестабілізації.

Рада ратифікувала угоду з Молдовою про спільний контроль на кордоні. Здійснення загального контролю заплановано в пропускному пункті "Паланка".