Причина, через яку Деббі Вассерман Шульц довелося піти з високої посади в Демократичному національному комітеті, викликає реальну тривогу навить у республіканців.
Сайт WikiLeaks оприлюднив 20 тисяч викрадених електронних листів, які виявили, що лідери Демократичної партії віддають перевагу Гіларі Клінтон, а не Берні Сендерсу, хоча це і так ні для кого не було секретом. Однак це було іноземне втручання в американську політику. І воно лише почалося.
Про це на сторінках Los Angeles Times пише експерт Council on Foreign Relations Макс Бут. Він нагадує, що минулого місяця компанія з кібербезпеки CrowdStrike, яку найняли демократи, відстежила дві групи хакерів, які викрали електронні листи Клінтон. Cozy Bear і Fancy Bear, на думку експерті, тісно пов'язані з російською розвідкою. На це в казують "віртуальні відбитки пальців", які були виявлені, включно з гіперпосиланням кирилицею і інтернет-протоколи, пов'язані з попередніми російськими атаками.
"Коротше кажучи, російська розвідка намагалася нашкодити Клінтон", - пише Бут.
Він додає, що у Кремля є дуже багато причин бажати, щоб новим президентом США став саме Дональд Трамп, оскільки він найбільш проросійський кандидат з усіх, хто хоч колись балотувався на цю посаду. У американського мільярдера є дуже давні і міцні зв'язки з Росією. Він отримував фінансування від російських інвесторів на свої бізнес-авантюри, коли після цілої низки банкрутств америкасьнкі банки відмовилися вкладати в нього гроші.
Тим часом, голова вибочого штабу Трампа Пол Манафорт, який раніше працював на проросійського президента України Віктора Януковича, співпрацював з російськими олігархами, що принесло йому мільйони доларів. Радник Трампа з міжнародної політики раніше працював на "Газпром", а нещодавно розкритикував США за їхню прихильність до "ідеалів демократизації". Інший його радник - колишній генерал Збройних сил США Майкл Флін нещодавно побував на вечірці з нагоди річниці російського пропагандистського телеканалу Russia Today, де він сидів за столом поруч з Путіним. Та й взагалі, він дуже часто з'являється в ефірі російської пропаганди.
Враховуючи проросійські настрої Трампа і його оточення, не дивно, що він виключив з програми Республіканської партії передачу зброї Україні для боротьби проти російського второнення. Також мільярдер постійно критикує НАТО - ще одну організацію, яка Путіну здається загрозою для своєї впливовості.
"Кампанія Трампа, гаслом якої могло б бути "Зробимо Росію великою знову", дає Путіну один-єдиний шанс змінити американську зовнішню політику на користь Москви. Без конфронтації з США, він отримає хороший момент, щоб втілити свою мрію з відновлення СРСР, розпад якого він називав "геополітичною катастрофою", поглинути Латвію, Литву, Естонію і інші колишні радянські республіки", - йдеться в статті.
Автор пише, що, вірогідно, Путін лише почав свою кампанію, яка повинна завершитися обрання Трампа президентом США. Не виключено, що у нього є ще листи Клінтон, які завдадуть ще більш нищівного удару. І він приберіг цей козир на жовтень, щоб закріпити перемогу Трампа.
Все це повинно стати дзвінком тревоги для всіх американців включно з республіканцями.
"Втручання ворожої країни в американські вибори - це загроза для нашої демократії, яку республіканські лідери повинні засудити, якщо вони ще не проміняли свої приници на квиток на "потяг Трампа" до влади", - пише Бут.
Нагадаємо, республіканець Дональд Трамп і кандидат від Демократичної партії Хілларі Клінтон в даний час мають приблизно рівні шанси перемогти на президентських виборах в США, які відбудуться 8 листопада. Їх підтримують 40% американців. Причому рейтинг Трампа виріс після нападу на гей-клуб в Орландо.