Центр урядового зв'язку Великобританії (GCHQ) вперше зізнався в суді, що займається комп'ютерним хакерством, повідомляє видання The Financial Times.
Представники GCHQ повідомили, що вели дану діяльність не тільки на території Великобританії, але і за кордоном. У відомстві заявили про використання "стійких" закладок CNE (Computer Network Exploitation) які передають потрібну інформацію протягом тривалого періоду часу.
Провайдери й організація Privacy International говорять про незаконність дій GCHQ, і просять суд дослідити, чи були дотримані законодавчі норми та акти про захист прав людини при встановленні подібних шкідливих програм.
У свою чергу, GCHQ наполягає на законності використання CNE. У спецслужбі підкреслюють, що не займалася невибірковою масової стеженням. В якості свого успіху GCHQ зазначив, що до вересня 2015 року з допомогою використання CNE були розкриті шість ймовірних терактів.
GCHQ звернув увагу, що в деяких випадках CNE може бути єдиним способом отримання розвідувальної інформації про терористичну діяльність або про серйозний злочин на території іншої держави.
Раніше колишній співробітник АНБ США Едвард Сноуден заявив, що GCHQ має можливість зламувати смартфони користувачів і отримувати доступ до їхньої особистої інформації і перепискам.Сноуден розповів і про те, що GCHQ і АНБ вклали великі кошти в технології, які дозволяють зламувати смартфони. Це засекречений метод перехоплення - технологія "смурфов" (Smurf suite) - яка названа в честь персонажів однойменного мультика.
"Мрійливий смурф" (Dreamy Smurf) являє собою інструмент керування живленням, що означає, що ваш телефон можна включати і вимикати без вашого відома", - розповів Сноуден.