UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецназ США потрапив під обстріл турецької артилерії в Сирії – Newsweek

Трамп обіцяв Ердогану "серйозні наслідки", якщо під час турецької операції в Сирії постраждає хоч один американський військовослужбовець.

Турецька армія накрила артилерійським вогнем підрозділ армійського спецназу США в Сирії, повідомляє американське видання Newsweek із посиланням на власні джерела. Американський спецназ потрапив під обстріл на пагорбі Маштенур, коли турецька артилерія вела вогонь по місту Кобані в сирійському Курдистані.

Високопоставлений співрозмовник з Пентагону підтвердив журналістам факт обстрілу. За його словами, обстріл був настільки важким, що американські військовослужбовці розглядали можливість ведення вогню у відповідь для придушення турецької артилерії. Однак американці робити цього не стали і залишили місце дисклокации, як тільки обстріл припинився. За даними видання, загиблих і поранених серед американських військових немає.

Нагадаємо, 9 жовтня президент Туреччини Реджеп Ердоган повідомив про початок військової операції "Джерело миру" на північному сході Сирії. Турецьке керівництво планує створити в регіоні буферну "зону безпеки" і переселити туди, очевидно, після вигнання курдів близько 2 млн сирійських біженців.

Євросоюз закликав Туреччину припинити операцію в Сирії.

Туреччина анонсувала нову військову операцію проти курдських загонів на півночі Сирії ще в серпні. Ця операція стала третьою на території Сирії, їй передували "Щит Євфрату" й "Оливкова гілка". Цього разу турецька армія діятиме на східному березі річки Євфрат.

У грудні минулого року Білий дім і Пентагон повідомили про виведення американських військ із Сирії у зв'язку з переходом до "нової стадії" військової операції проти терористичного угруповання "Ісламська держава". Вже у січні армія Туреччини завдала артилерійських ударів по районах на півночі Сирії, які знаходяться під контролем курдських Загонів народної самооборони YPG.

Озброєна опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії" розцінила дії США як "удар у спину". Американський військовий контингент діяв у тісному контакті із СДС, які воюють проти ІДІЛ і режиму Башара Асада. До складу СДС входять також курдські загони самооборони YPG, проти яких Туреччина провела серію операцій. Анкара вважає курдські формування в Сирії терористичними і звинувачує їх у підтримці сепаратистів з "Робітничої партії Курдистану".