Спецкомітет ООН по роззброєнню на своєму засіданні в Нью-Йорку в четвер, 27 жовтня, ухвалив резолюцію із закликом почати переговори про повну заборону ядерної зброї. Перші консультації з таких переговорів можуть відбутися в березні і червні 2017 року, хоча проти виступають ядерні держави, повідомляє DW.
На наступному тижні можуть відбутися голосування про передачу документів спецкомітету з роззброєння в Генеральну асамблею ООН. При цьому текст проекту резолюції є рекомендаційним, а не обов'язковим до виконання. Повідомляється, що представники чотирьох з п'яти країн, що володіють правом вето в Раді Безпеки ООН, при голосуванні за проект резолюції висловилися проти - США, Росія, Франція і Великобританія. Всього "за" проголосували 123 члена комітету, 38 виступили проти, ще 16 утрималися, в їх числі - Китай, Індія і Пакистан. Наголошується, що 27 з 28 країн-членів НАТО також виступили проти. Утрималися тільки Нідерланди.
Нагадаємо, що шість країн звернулися в Генеральну асамблею ООН з закликом розробити "юридично зобов'язує" угода про заборону ядерної зброї. Всі країни, від яких спрямоване звернення – неядерні. Це Австрія, Бразилія, Ірландія, Мексика, Нігерія та ПАР.
Раніше повідомлялося, що переговори у сфері багатостороннього ядерного роззброєння зайшли в глухий кут, а світ стикається зі зростаючою загрозою ядерної небезпеки. Про це заявив перший заступник генерального секретаря ООН Ян Еліасон в Нью-Йорку на засіданні високого рівня, присвяченому Міжнародному дню боротьби за повну ліквідацію ядерної зброї, який відзначається 26 вересня.