UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сотні людей в центрі Берліна провели акцію на підтримку єдиної України

Хоча схід задумувався як акція солідарності з Україною, плакати не надихали (умовно - "Україно, ми з тобою!"), а скоріше були спрямовані проти Путіна і окупації Криму.

До тисячі учасників не дотягнув недільний схід на підтримку України в серці Європи. На думку демонстрантів, причиною неповного успіху була аморфна ідея заходу, яка, до того ж, в останній момент дещо змінилася.

Як повідомляє кореспондент ZN.UA, спочатку замислювалося з процесії поступово вибудувати живий ланцюг від представництва ЄС в Німеччини до посольства України (1200 метрів), а можливі прогалини заповнити розтягнутими стрічками. На таке заявлене і узгоджене з поліцією дію прийшло недостатньо берлінців і гостей столиці.

Тим не менш, організатори спонтанно вирішили в якості третьої точки єднання "прикріпити" і російське посольство, розташоване по дорозі - в двохстах метрах від місця збору. Від своєрідною ідеї замість людей протягнути стрічки відмовились, а все заплановане відстань покрити ланцюжком з активістів не вдалося.

Серед присутніх зустрічалося і думка, що хода слід було б провести в зворотньому напрямку - від посольства України до російського посольства. Це, крім іншого, могло б залучити більше учасників, у тому числі з російських незгодних.

Московсько-берлінський поет Олександр Дельфінів вважав, що сходження добре було б провести з вогником, учинити щось епатажне - наприклад, вивалити біля входу, а то і за огорожу російського посольства вантажівка, або, хоча б, об'ємний мішок гною.

Активіст варти Майдану прочитав відкритий лист до редакції "Шпігеля", розташованої поруч. Журналісти цього видання публікували статті про події в Києві та Кримському кризу, в якій стверджувалося, що української еврореволюцией заправляють махрові націоналісти, натравливающие татар на росіян. Після цього почався марш.

У свою чергу, у російського посольства зібралися кілька незгодних - німецьких ліворадикальних маргіналів.

Звучали і слова про те, що, оскільки ланцюг від українського посольства до російського трохи коротше, ніж до представництва ЄС, то "российскоцентричное" захід мав би більше шансів на повне здійснення.

Всупереч тому, що сходження задумувався як акція солідарності з Україною, плакати носили не приободряющий або гарний характер (умовно - "Україно, ми з тобою!"), а за змістом скоріше були спрямовані проти Путіна і окупації Криму. !zn