UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сорос прогнозує банкрутство Росії у 2017 році

Міграційний криза грає на руку російському президентові, який мріє про крах Євросоюзу, вважає Джордж Сорос.

Лідери США і Європейського союзу дуже помиляються, вважаючи, що російський президент Володимир Путін є потенційним союзником у боротьбі проти "Ісламської держави", пише фінансист Джордж Сорос у колонці на сайті Project-syndicate.org.

"Мета Путіна полягає в досягненні розпаду ЄС, а кращий спосіб зробити це зараз – "затопити" ЄС сирійськими біженцями", - вважає Сорос. Фінансист вважає, що Путін є обдарованим тактиком, але не стратегом. Він вважає, що немає підстав вважати, що російський лідер втрутився в Сирію, щоб загострити міграційний криза в Європі. "Дійсно, його втручання було стратегічною помилкою, тому що воно втягнуло його у конфлікт з президентом Туреччини Реджепом Тайіпом Ердоганом, що шкодить інтересам обох", - йдеться у колонці.

Але, як підкреслює Сорос, як тільки Путін побачив можливість прискорити розпад ЄС, він схопився за неї, говорячи про співпрацю проти спільного ворога – "Ісламської держави".

Фінансист не розуміє, як лідери США і ЄС могли повірити Путіну на слово, а не судити по його поведінці. "Єдине пояснення я можу знайти в тому, що демократичні політики прагнуть заспокоїти свою громадськість, малюючи більш сприятливу картину. Справа в тому, що путінська Росія і ЄС беруть участь в гонці на час: питання, хто з них зруйнується першим", - пише фінансист.

"Путінський режим виявиться на межі банкрутства в 2017 році через великий зовнішній борг", - прогнозує Сорос, звертаючи увагу на те, що західні санкції і різке зниження цін на нафту не дозволять режимові виконувати обіцянки - фінансову стабільність і неухильне (нехай навіть і повільний) зростання рівня життя.

За словами фінансиста, дефіцит російського бюджету становить 7% ВВП, і уряду доведеться скоротити його до 3% для того, щоб інфляція не вийшла з-під контролю. Все це, на думку Сороса, буде мати негативні наслідки для рівня життя і думки виборців напередодні парламентських виборів восени.

"Найбільш ефективний спосіб того, як путінський режим може уникнути колапсу, це викликати руйнування ЄС. ЄС, який тріщить по швах, не зможе підтримувати санкції, накладені на Росію після її вторгнення в Україну. Навпаки, Путін зможе отримати значні економічні вигоди від поділу Європи і скористатися зв'язками з ретельно взращиваемыми їм анти–європейськими партіями", - йдеться у колонці.

"Загрозу, що виходить від путінської Росії буде важко протистояти. Нездатність розпізнати її зробить завдання ще більш важкою", - резюмує Сорос.

Раніше на сторінках німецької газети Die Welt оглядач Хольшер Цшепіц процитував слова глави інвестиційного фонду Hermitage Capital Білла Браудера, який вважає, що крах російської економіки відбудеться через 18 місяців, якщо Кремль не помириться з Заходом і не доб'ється скасування санкцій.

Інші фахівці звертають увагу на стрімке падіння рівня життя росіян, яке почалося разом з російською війною проти України. А це підриває неоголошену соціальну угоду, яка дозволяла Путіну всі ці роки бути при владі, забезпечуючи добробут росіянам в обмін на їхню політичну пасивність.