Мільярдер Джордж Сорос заявив про те, що виділить 1 мільярд доларів на створення глобального університету для боротьби з авторитарними урядами і змінами клімату, назвавши їх подвійними викликами, які загрожують виживанню нашої цивілізації, передає Bloomberg.
Університетська мережа "Відкрите суспільство" запропонує міжнародну платформу для навчання та досліджень, заявив 89-річний мільярдер в четвер на Всесвітньому економічному форумі в Давосі, Швейцарія. Університет буде відкрито у співпраці з підтримуваним Соросом Центрально-Європейським університетом та Бард-коледжем.
"В якості довгострокової стратегії наша головна мета полягає в доступі до якісної освіти, зокрема освіти, яке зміцнює автономію особистості, розвиває критичне мислення,підкреслюючи академічну свободу", - сказав Сорос.
У своєму виступі і наступній сесії питань і відповідей Сорос торкнувся широкого кола питань, включаючи "перегріту" економіку США, домінування Facebook Inc. і авторитарне правління Сі Цзіньпіна, Нарендри Моді, Джейра Болсонаро і Дональда Трампа, якого він назвав "шахраєм і абсолютним нарцисом".
"Беручи до уваги надзвичайну кліматичну ситуацію і заворушення в усьому світі, не буде перебільшенням сказати, що 2020 рік і наступні кілька років будуть визначати не тільки долю Сі та Трампа, але і долю світу", - сказав він.
Сорос також ще раз розкритикував Facebook за його нездатність контролювати соціальну мережу.
"Їх ніщо не зупинить, і я думаю, що між Трампом і Facebook існує якась неформальна операція зі взаємодопомоги або угода, - сказав Сорос. "Facebook буде працювати разом, щоб переобрати Трампа, а Трамп буде захищати Facebook".
Трамп, за його словами, несе відповідальність за перегрів економіки. "Перегріта економіка не може кипіти довго", - сказав він.
У минулому році філантроп попередив про "смертельну небезпеку" використання Китаєм штучного інтелекту для придушення своїх громадян під керівництвом Сі, якого він назвав найнебезпечнішим противником демократій.
Він також обрушився на гігантів соціальних мереж, включаючи Facebook і Google, заявивши, що вони повинні регулюватися. У минулому році він порівняв їх з гральними компаніями, які розвивають залежність у користувачів, і сказав, що вони використовують дані, якими вони управляють.
Як повідомлялося, екоактивістка Грета Тунберг виступаючи в Давосі, заявила в черговий раз про те, що світові лідери нічого не роблять, а викиди СО2 продовжують збільшуватися.
Нагадаємо, що ювілейний ВЕФ у Давосі розпочався у вівторок, 21 січня. Захід триватиме до 24 числа.