UA / RU
Підтримати ZN.ua

Соратники Дональда Трампа заробили десятки тисяч доларів за послуги з лобіювання - New York Times

За даними газети, число помилувань різко збільшилося, коли стало очевидно, що у Трампа не вийде оскаржити свою поразку на виборах.

Прихильники 45-го президента Дональда Трампа збагатилися на десятки тисяч доларів за послуги з лобіювання помилувань засудженим злочинцям, завдяки зв'язкам з Трампом, передає New York Times, посилаючись на документи і інтерв'ю з компетентними джерелами.

У міру того, як Трамп залишає свій пост, "прибутковий ринок" помилувань наблизився до піку. Деякі з його союзників брали гроші за можливість помилування, згідно з документами та інтерв'ю з більш ніж 30 лобістів і юристів, передає газета.

New York Times називає конкретних людей з оточення Трампа. Так, десятки тисяч доларів заробив колишній федеральний прокурор Бретт Толмен, консультант Білого дому з питань помилування і пом'якшення покарань. За інформацією New York Times, Толмен збагатився на трьох справах. Про можливість помилування заявляв колишній адвокат Трампа Джон Дауд, який нібито говорив своїм клієнтам, що може отримати помилування, завдяки зв'язкам з Трампом і його помічником Джаредом Кушнером, пише NYT.

Також екс-радниця штабу Трампа Карен Джорно, допомагала в помилування екс-агента ЦРУ Джона Киріака, якого звинуватили в розкритті засекреченої інформації. Газета отримала копію угоди між Джорно і Кіріаку «про досягнення повного помилування від президента Дональда Трампа», згідно з якою Джорно повинна була отримати 50 тисяч доларів за свої послуги і стільки ж в якості премії, якщо вона доб'ється помилування. Сама Джорно заявила, що ніколи не говорила з Трампом про агента і нікого не просила про помилування.

Читайте також: Наступний на помилування: Пол Манафорт може бути виведений з-під звинувачення штату

Також повідомлялося, що чинний президент США Дональд Трамп 22 грудня помилував співробітників приватної військової компанії Blackwater, засуджених за вбивство 14 мирних жителів в Багдаді. В Управлінні ООН з прав людини висловили стурбованість, нагадавши про те, що 16 вересня 2007 року на площі Нісур в Багдаді через дії ПВК загинули 14 осіб і 17 отримали поранення.