Зустрічі лідерів країн G7, до яких також приєднаються керівники Аргентини, Індії, Індонезії, Сенегалу та ПАР, відбудуться у Федеративній Республіці Німеччина з 26 до 28 червня. Також під час одного із засідань до лідерів «сімки» дистанційно приєднається президент України Володимир Зеленський.
Під час саміту пройде сім робочих засідань, на яких обговорюватимуться такі теми як світова економіка, партнерства для країн, що розвиваються, зовнішня та безпекова політики, сталий розвиток, продовольча безпека, багатосторонні відносини та цифрові технології.
Раніше представник Ради нацбезпеки США Джон Кірбі повідомив, що лідери також обговорять нові заходи, спрямовані на ізоляцію Росії від світової економіки та порушення ланцюжків постачання для російського оборонного комплексу. За його словами, учасники саміту планують досягти нових домовленостей для зниження цін на енергоносії та продовольство у світі.
Президент Франції Емманюель Макрон у свою чергу зазначив, що на саміті у Німеччині обговорюватимуть спільні дії в умовах війни в Україні, а також її можливі наслідки.
"Дії в умовах війни в Україні та її наслідків. Дії в інтересах продовольчої та енергетичної безпеки. Вжиття заходів для вирішення кліматичної проблеми. Це наші цілі на саміті G7 у Німеччині. Ми несемо голос Франції та Європи", - написав він у Twitter в суботу.
Прем'єр-міністр Сполученого Королівства Великобританії та Північної Ірландії Борис Джонсон після зустрічі країн Британської співдружності висловив упевненість, що українське питання буде одним з головних на найближчій зустрічі представників
.
Раніше повідомлялося, що саміт G7 пройде в баварському замку Ельмау з 26 по 28 червня під головуванням канцлера ФРН Олафа Шольца. Незадовго до початку саміту, 19 червня, в інтернеті було оприлюднено секретні документи німецької поліції щодо організації саміту "великої сімки", який проходив у тому ж замку в 2015 році.