UA / RU
Підтримати ZN.ua

Хелловін: історія свята

Вважається, що цього дня на землю проникають злі сили.

31 жовтня у світі відзначають Хелловін. Цей день вважається найстрашнішим у році, адже, за повір'ями, на землю проникає нечисть та злі сили, від яких слід захищатися.

Історія свята

Вважається, що Хелловін – це християнізоване свято, в основі якого лежать традиції кельтів Ірландії та Шотландії. Ймовірно, що початок він бере від Савіна – свята, яке святкували всі народи Британських островів. Назва свята походить від слова Samhain, яке означало "кінець літа".

Кельти ділили рік на світлу та темну частини, коли темна змінювала світлу, вони влаштовували свято. Уявлення про нього як про темне та страшне, швидше за все, було сформоване християнськими ченцями, які описували Савін у Х-ХІ століттях.

Вже з VIII століття християнські та кельтські традиції починають переплітатися і Савін поступається місцем Хелловіну – передднюДня всіх святих.

Одна з найвідоміших традицій - випрошування солодощів, з'являється набагато пізніше, у XVI столітті. Тематичні костюми та «світильник Джека» (вирізана з гарбуза страшна голова зі свічкою всередині) з'явилися ще пізніше, у ХІХ столітті.

Читайте також: 10 кращих комедій про привидів для затишного вечора на Хелловін

Що не можна робити в Хелловін

Оскільки вважається, що у цей день на землю проникає нечисть, потрібно закрити всі вікна та двері і не відчиняти їх. Це дозволить захистити дім від злих сил.

Не можна вбивати павуків, вважається, що вони попереджають про небезпеку. Павуки також вважалися душами покійних родичів, які прийшли на захист.

Не можна відмовляти у милостині тим, хто її просить.

Не можна залишати білизну сушитися на мотузці, до неї може проникнути злий дух.

Якщо за спиною чуються кроки, не можна обертатися.