Екс-працівник американських спецслужб 3 розраховує, що дозвіл на тимчасовий притулок у Росії буде продовжено ще на рік, повідомляє Reuters. Про це заявила його адвокат Джесселін Редек, яка 30 квітня брала участь у церемонії вручення Сноудену і американській журналістці Лорі Пойтрас премії Ріденаура в номінації "За правду".
Захисниця колишнього співробітника АНБ зазначила, що, згідно з виданим дозволом, Сноуден може перебувати в Росії до кінця червня, але перспективи, що російська влада продовжить цей термін - хороші.
"Звичайно, він сумує за Америкою і був би радий повернутися додому. Але поки ми просто не бачимо для цього можливості", - заявила Редек. Вона також зазначила, що на сьогоднішній день Мін'юст США не зняв з Сноудена звинувачень у розголошенні державних таємниць і додала, що її підзахисний не збирається повертатися на батьківщину, щоб його судили там за шпигунство.
Сам колишній працівник спецслужб виступив перед гостями церемонії, що проходила у вашингтонському Національному клубі друку, з відеозверненням. Зокрема, він заявив, що законодавство США не забезпечує належного захисту тим, хто прагне донести суспільству якусь інформацію, якщо вона зачіпає інтереси влади.
"Зараз надія залишається на Конгрес, який може змінити нинішні закони і, тим самим, забезпечити захист (тим, хто опинився у подібній ситуації). Тоді наступного разу американець, який розкрив суспільству таємну інформацію, зможе відправитися до суду, замість аеропорту", - підкреслив Сноуден.
В кінці квітня у ЗМІ з'явилася інформація про те, що Сноуден минулого літа звернувся до відомого адвоката Плато Качеріса з проханням допомогти йому укласти угоду з владою США, яка дозволить йому повернутися додому. Однак через рік, після того, як до справи підключився адвокат, угоди між Білим домом і колишнім співробітником АНБ досягнуто так і не було, а переговори знаходяться на ранній стадії.
Колишній працівник спецслужб США отримав широку популярність влітку минулого року після того, як передав пресі секретні матеріали про роботу американських спецслужб. Документи, зокрема, містили інформацію про незаконне стеження, яку спецслужби США вели за низкою європейських політиків, а також про збір даних про користувачів інтернету по всьому світу. Влада США висунула проти Сноудена звинувачення у шпигунстві. За розголошення державної таємниці на батьківщині йому загрожує до 30 років в'язниці. У серпні 2013 року викривач отримав у Росії тимчасовий притулок терміном на рік. !zn