Колишній співробітник американських спецслужб 3, який вимушено перебуває на території РФ, отримав посвідку на проживання. Про це на прес-конференції у четвер, 7 серпня, повідомив адвокат Сноудена Анатолій Кучерена.
За словами Кучерени, Сноудену надано дозвіл на проживання на три роки, починаючи з 1 серпня 2014 року. На рік раніше Сноуден отримав в Росії тимчасовий притулок, термін якого закінчився 31 липня цього року.
При цьому адвокат уточнив, що надання посвідки на проживання не означає, що Сноуден отримує у Росії політичний притулок.
За словами Кучерени, отримавши дозвіл на проживання і проживши п'ять років поспіль на території Росії, Сноуден за російськими законами може претендувати на громадянство РФ.
Тридцятирічний Сноуден, який передав ЗМІ відомості про проведення спецслужбами США глобальної програми стеження, в червні минулого року втік зі США у Гонконг, а звідти - в Росію, залишивши в Америці батьків і наречену.
Через те, що американська влада анулювала його паспорт, екс-співробітник ЦРУ більше місяця провів у транзитній зоні аеропорту Шереметьєво. 12 липня 2013 року Сноуден зустрівся з російськими правозахисниками і попросив їхнього сприяння у відправленні запиту на надання тимчасового притулку в Росії. 16 липня він передав офіційний запит представника ФМС РФ. Американець отримав тимчасовий притулок 1 серпня 2013 року на один рік.
На батьківщині Сноудену інкримінують порушення двох статей закону США про шпигунство від 1917 року - несанкціоноване розголошення секретної інформації, що зачіпає національну оборону, і навмисна передача даних американської розвідки особам, які не мають права на отримання таких відомостей. Крім того, його звинувачують у крадіжці власності уряду США. За кожним із пунктів звинувачення йому загрожує до десяти років тюремного ув'язнення.
Між тим, як повідомляли раніше, сам Сноуден вже заявив про те, що хотів би перестати жити у вигнанні і повернутися до нормального існування. !zn
Читайте також:
Сноуден хоче укласти угоду з владою США і повернутися на батьківщину
Сноуден впевнений, що проблема масового шпигунства вирішиться з розвитком криптографії