UA / RU
Підтримати ZN.ua

Служба безпеки Ізраїлю взялась за придушення «тероризму» поселенців на Західному березі

У регіоні навколо ріки Йордан – сутички перманентно. 

У суботу керівники служби безпеки Ізраїлю назвали напади поселенців на палестинські села на окупованому Західному березі річки Йордан "націоналістичним тероризмом", який заслуговує на посилені заходи протидії, і їхні зауваження спричинили гнів з боку багатьох представників "ультраправого" уряду, пише Reuters. 

Читайте також: Вперше за 20 років у конфлікті між Ізраїлем та Палестиною застосовані бойові гелікоптери

Сплеск насильства минулого тижня на Західному березі річки Йордан включав напади десятків ізраїльських поселенців на палестинські міста та села, що викликало міжнародне засудження.

За словами жителів, у суботу поселенці підпалили щонайменше два будинки в палестинському селі Умм-Сафа поблизу Рамалли. Ізраїльські військові заявили, що щонайменше одного ізраїльського підозрюваного заарештували.

Міністр оборони Йоав Галлант засудив напад.

У спільній заяві керівники армії, поліції та внутрішньої служби безпеки Ізраїлю заявили, що дії поселенців становлять «націоналістичний тероризм», з яким вони пообіцяли боротися.

За їх словами, військові посилять свої сили в цьому районі, щоб запобігти такому насильству, а служба внутрішньої безпеки Шин Бет посилить арешти, включаючи «адміністративне затримання», під час якого підозрюваних можна утримувати без пред’явлення звинувачень.

Читайте також: Удар по США на Близькому Сході: Палестина встановила стратегічне партнерство з Китаєм

Ця практика широко використовується Ізраїлем проти палестинських підозрюваних у безпеці та засуджується правозахисними групами.

Ця заява викликала різку критику з боку двох членів націоналістично-релігійного уряду прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху.

«Спроба прирівняти смертоносний арабський тероризм із цивільними протидіями, якими б серйозними вони не були, є аморальною та небезпечною», — заявив міністр фінансів Бецалель Смотріч.

Він закликав сили безпеки активізувати свої зусилля проти нападів палестинців, а поселенців утримуватися від «взяття закону у свої руки».

Читайте також: Для того, щоб арабські країни рахувалися з Україною, потрібна постійна робота з формування власного наративу арабською мовою – експерт

Міністр національної безпеки Ітамар Бен-Гвір, який раніше був судимий за підтримку тероризму та підбурювання проти арабів, повторив зауваження Смотрича.

У п’ятницю радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван висловив занепокоєння щодо нападів поселенців на палестинські села під час розмови зі своїм ізраїльським колегою через кілька годин після того, як Бен-Гвір закликав поселенців розширити свою присутність на Західному березі.

Напади поселенців цього тижня відбулися після інтенсивних перестрілок у Дженіні , в результаті яких загинуло семеро палестинців, палестинської стрілянини, в результаті якої вбито чотирьох ізраїльтян, і рідкісного ізраїльського авіаудару по бойовиках у цьому районі.

Читайте також: Кінець епохи і візит Зеленського: що потрібно знати про саміт Ліги арабських держав

Раніше в суботу палестинський бойовик відкрив вогонь на ізраїльському КПП на Західному березі річки Йордан і поранив охоронця, повідомила поліція Ізраїлю. Вони додали, що палестинський стрілець був застрелений силами на місці події.

Відповідальність за збройного нападника взяла "Бригада мучеників Аль-Акси", збройне угруповання, пов'язане з партією президента Палестини Махмуда Аббаса "Фатх".

Проведені за посередництва США мирні переговори між палестинцями та Ізраїлем, спрямовані на створення палестинської держави на Західному березі, у Східному Єрусалимі та секторі Газа, провалилися в 2014 році і не демонструють жодних ознак відновлення.

Більшість країн вважають поселення, які Ізраїль побудував на землі, яку він захопив під час війни 1967 року, незаконними, ізраїльська точка зору заперечує.