Прокурор по справі про знищенні пасажирського літака рейсу MH17 заявив, що слідство має докази участі Росії в конфлікті на Донбасі, в тому числі щодо фінансування незаконних збройних формувань, повідомляє Радіо Свобода.
"У ході розслідування стало чітко зрозуміло, що Росія у відповідний період в районі 17 липня 2014 року була безпосередньо залучена в збройний конфлікт. З різних джерел було зібрано докази того, що Росія здійснювала збройні поставки збройним формуванням..., а також залучалася до набору бойовиків і оплати ним", - сказав прокурор Вард Фердінандуссе.
За його словами, організацією та координацією дій бойовиків в Донбасі займалися російські чиновники.
Прокурор спростував позицію Росії щодо непричетності до збройного конфлікту на Донбасі в контексті того, чи можна підозрюваних у справі MH17 судити по загальному праву, або щодо них необхідно застосувати імунітет учасника збройного конфлікту.
Враховуючи, що імунітет застосовується тільки до військових регулярних збройних сил у міжнародних конфліктах і в липні 2014 року не дотримувалися законів війни, слідство прийшло до висновку, що підозрюваних можна судити по загальному праву.
Нагадаємо, 8 червня в Нідерландах почалася друга частина судових слухань у справі про збитий лайнері MH17.
На початку 2020 року прокуратура Нідерландів пред'явила звинувачення чотирьом підозрюваним у справі про катастрофу літака рейсу MH17 над Донбасом.
Серед підозрюваних: Сергій Дубінський (позивний Хмурый), Ігор Гіркин (позивний Стрельцов), Олег Пулатов (позивний Гюрза), Леонід Харченко (позивний Крот).
Катастрофа малайзійського Boeing-777 сталася 17 липня 2014 року. Літак авіакомпанії Malaysia Airlines летів з Амстердама в Куала-Лумпур. Загинули всі 298 чоловік, що знаходилися на борту.
Спільна слідча група, яка веде міжнародне розслідування катастрофи, вважає, що літак був збитий ракетою, випущеною з зенітно-ракетного комплексу Бук поблизу населеного пункту Сніжне. При цьому слідчі впевнені, що ракетний комплекс був доставлений в Україну з Росії.
Раніше повідомлялося, що в тілах членів екіпажу МН17 знайдені елементи ураження ЗРК "Бук". В тілах екіпажу виявлено 29 сталевих уламків.
Детальніше про процес в статті Володимира Кравченка "Заради справедливості" для ZN.UA.