UA / RU
Підтримати ZN.ua

Слідом за Фінляндією від вакцини AstraZeneca для літніх відмовилася і Іспанія

Граничний вік для використання препарату - 55 років. Раніше ЗМІ повідомляли, що ефективність вакцини для людей старше 65 років становить менше 10%. У AstraZeneca ці дані спростовували.

МОЗ Іспанії встановив граничний вік вакцинації від коронавируса препаратом, розробленим компанією AstraZeneca і Оксфордським університетом, на рівні 55 років. Про це йдеться в повідомленні відомства.

Також пройти вакцинацію зможуть люди старше 18 років.

Перші дози вакцини прибудуть до Іспанії в ці вихідні і будуть розподілені по країні. В першу чергу їх отримають медики і соціальні працівники.

Поки в Іспанії прищеплюють від COVID-19 вакцинами Pfizer і BioNTech, а також Moderna.

Вакцина розробки AstraZeneca була схвалена для застосування в ЄС. Європейське агентство лікарських засобів рекомендувало її до використання для людей старше 18 років. При цьому воно відзначало, що вік більшості учасників випробування не перевищував 55 років і даних про ефективність людей більш похилого віку недостатньо. Однак в агентстві рекомендували вакцину до використання для літніх «враховуючи, що в цій віковій групі спостерігається імунну відповідь, і на підставі досвіду застосування інших вакцин».

Середня ефективність вакцини AstraZeneca була визначена на рівні 70%. Причому під час випробувань тестували два варіанти введення вакцини: один з них показав ефективність 90%, другий - 62%.

В ефективності препарату, створеного AstraZeneca і Оксфордом, засумнівалися також в Австралії. Там вчені попросили уряд переглянути стратегію вакцинації і замовити додаткові поставки вакцин розробки Pfizer і Moderna. Вони побоюються, що вакцина AstraZeneca недостатньо ефективна для того, щоб сформувати у населення колективний імунітет.

Читайте також: Україна отримала підтвердження про постачання 12 млн доз вакцин AstraZeneca та Novavax – ОПУ

Зараз в світі зафіксовано тисячі варіантів мутацій COVID-19, включаючи так звані «британський, південноафриканський і бразильський» штами, які поширюються швидше, ніж інші.

На думку британського міністра з розподілу вакцин Надхіма Захави дуже малоймовірно, що наявні вакцини не будуть ефективними проти нових варіантів.

"Дуже малоймовірно, що наявні вакцини будуть неефективними проти нових варіантів коронавируса, особливо коли мова йде про важкі захворювання і госпіталізації. Всі виробники, Pfizer-BioNTech, Moderna, Oxford-AstraZeneca і інші, працюють над тим, як вдосконалити свою вакцину, щоб переконатися, що препарат буде дієвим проти будь-якого штаму - зараз в світі існує близько 4 тисяч варіантів COVID ", - сказав Захави.