У Російській Федерації військовослужбовцю Національної гвардії України Віталію Марківа, якого 3 листопада виправдав італійський суд, пред'явили звинувачення по тому ж інциденту, йдеться в повідомленні на сайті Слідчого комітету Росії.
Російське слідство вважає, що Марків 25 травня 2014 року за Слов'янськом (Донецька область) нібито передав командуванню для нанесення артилерійського удару координати російського громадянина Андрія Миронова, італійського фотокореспондента Андреа Роккеллі і французького журналіста Вільяма Рогуелона.
У РФ стверджують, що Марків нібито відкрив вогонь з автомата Калашникова, щоб перешкодити Миронову, Роккелі і Рогуелону залишити територію до артилерійського обстрілу.
Відзначимо, що звинувачення у вбивстві пред'явлене нібито з урахуванням "показань свідків та інших матеріалів кримінальної справи".
Так, слідчий комітет РФ пред'явив Марківу звинувачення "у скоєнні злочину, передбаченого п.п." е "," ж "," л "ч. 2 ст. 105 КК РФ, відповідальність за яке передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі".
Також Марківа оголосили в міжнародний розшук, щодо нього заочно обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту.
Нагадаємо, у вівторок, 3 листопада, в Мілані відбулося заключне засідання в апеляційному слуханні у справі українського нацгвардійця Віталія Марківа. Марків був виправданий і звільнений в залі суду з-під варти.
12 липня 2019 року суд Павії визнав Віталія Марківа, громадянина України і Італії, винним у вбивстві італійського фотографа Андреа Роккеллі і засудив його до 24 років позбавлення волі. Україна оскаржила вирок, Апеляційний суд округу Ломбардія повинен був розглянути скаргу навесні 2020 року, але засідання відклали на невизначений термін через пандемію COVID-19.
У вересні в Мілані почалися слухання в апеляційному суді.
Заступника командира взводу першого батальйону оперативного призначення НГУ імені Кульчицького старшого сержанта Віталія Марківа затримали в Болоньї 30 червня 2017 року, звинувативши його у вбивстві Роккеллі.
Звинувачення проти Марківа базуються на свідченнях французького журналіста Вільяма Рогелона (ключовий свідок у справі), який був разом з Роккеллі і перекладачем Андрієм Мироновим біля гори Карачун під Слов'янськом. Роккеллі і Миронов загинули в результаті мінометного обстрілу 24 травня 2014 року. Італія неодноразово відмовлялася від пропозицій України щодо спільного розслідування.