UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скрипаль просив у Путіна дозволу повернутися додому – ЗМІ

Екс-офіцер ГРУ РФ хотів повернутися в Росію до рідних, заявив його колишній однокласник Володимир Тимошков.

Колишній офіцер ГРУ РФ Сергій Скрипаль написав російському президенту Володимиру Путіну листа з проханням надати йому можливість повернутися з Великобританії до Росії, заявив його колишній однокласник Володимир Тимошков в інтерв'ю ВВС.

За його словами, Скрипаль дзвонив йому з Лондона і розповідав про те, що писав Путіну про прохання повернутися на батьківщину.

"У 2012 році він подзвонив мені, ми говорили близько півгодини. Він сказав, що написав Путіну, щоб його помилували і дозволили приїхати в Росію, так як там його мати, брат і родичі", - сказав Тимошков.

За його словами, Скрипаль "дуже каявся, що був "подвійним агентом", але "зрадником" себе не відчував, оскільки присягу приймав на вірність СРСР, а не Росії. Він жалкував, що був "подвійним агентом", тому що це "зіпсувало усе його життя".

Британське ЗМІ зазначає, що Кремль заперечує отримання такого листа від Скрипаля.

Як відомо, Скрипаль служив у Головному розвідувальному управлінні Росії, у 1999 році пішов у відставку в званні полковника. У 2004 році він був заарештований, а в 2006 році – визнаний винним у шпигунстві і засуджений до 13 років ув'язнення. За даними слідства, Скрипаль передав британській спецслужбі MI-6 дані про російську агентурну мережу в Європі.

У 2010 році тодішній президент Росії Дмитро Медведєв помилував Скрипаля. Його та ще трьох росіян, які були засуджені за шпигунство на користь США та Британії, обміняли на 10 агентів російських спецслужб, затриманих у США. Скрипаль отримав політичний притулок у Британії.

Нагадаємо, що 5 березня в британському Солсбері з сильним отруєнням невідомою речовиною був госпіталізований російський шпигун-перебіжчик Сергій Скрипаль та його дочка. За даними слідства, проти Скрипалів було використано нервово-паралітичну речовину "Новачок" російського виробництва.

Британія зажадала від Росії протягом доби пояснити появу речовини на території Королівства. Однак після закінчення 24 годин Лондон так і не отримав відповіді. Росія будь-які звинувачення на свою адресу традиційно відкидає.

14 березня прем'єр-міністр Британії Тереза Мей виступила перед парламентом щодо "справи Скрипаля" й озвучила список контрзаходів, вжитих її урядом у зв'язку з незаконним застосуванням Росією сили на території Сполученого Королівства.

Детальніше про ситуацію навколо отруєння Сергія Скрипаля читайте в матеріалі Олександра Хари "Токсична Росія" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".