UA / RU
Підтримати ZN.ua

Скасували власне рішення: Конституційний суд Киргизстану передумав дозволяти використання по матері

Попереднє рішення викликало негативну реакцію з боку церкви, суспільства та політиків.

Конституційний суд Киргизстану переглянув власне рішення, що дозволяє повнолітнім жителям країни вказувати в документах по матері (матронім) замість по батькові. Про це йдеться у рішенні суду.

Як зазначено у мотивувальній частині, ухвалене 30 червня рішення про дозвіл використання імені по матері викликало значну критику: проти нього, зокрема, виступили держсекретар країни Суйунбек Касмамбетов, верховний муфтій Замир Ракієв та голова Державного комітету нацбезпеки Камчібек Ташієв.

КС заявив, що розвиток ситуації «свідчить про вкрай негативне ставлення суспільства до пропонованих змін», що «підриває ступінь довіри суспільства до конституційного правосуддя». Тому суд ухвалив рішення переглянути свою позицію та скасувати власне рішення.

«Розвиток ситуації після ухвалення Конституційним судом зазначеного Рішення свідчить про вкрай негативне ставлення суспільства до пропонованих змін високого порядку соціальної реальності та йде у розріз із суспільними підвалинами», — йдеться у документі.

Суд дозволив вказувати по матері у рамках розгляду позову мешканки країни, яка вимагала дати їй можливість вказати матронів замість по батькові у документах своїх дітей. Самій жінці в позові суд відмовив, пояснивши, що неповнолітні діти через це можуть зіткнутися з буллінгом, однак ухвалив, що повнолітні громадяни можуть обирати самі, що вказувати в документах — по-батькові або по матері.

У 2020 році Верховна Рада України дозволила українським громадянам з 14 років міняти по батькові. Відповідний законопроект підтримали 259 депутатів.