Слідчий комітет РФ відмовився порушити кримінальну справу проти бойовиків "ДНР", які в червні 2015 року затримали та побили спеціального кореспондента російської "Нової газети" Павла Канигіна, що робив спецрепортажі з окупованих територій.
"Вашу заяву про застосування насильства щодо Канигіна П. Ю., що надійшла в Слідчий комітет Російської Федерації, розглянуто. Інформую, що за даним фактом співробітниками органів внутрішніх справ проведено перевірку в порядку ст. 144 і 145 КПК РФ, за результатами якої 26 червня 2015 року прийнято рішення про відмову в порушенні кримінальної справи", - йдеться у відповіді СК РФ.
Заяву про злочин з вимогою порушити кримінальну справу редакція "Нової газети" направила за кількома статтями: перешкоджання журналістській діяльності, побої, перевищення службових повноважень із застосуванням насильства і зброї, погроза вбивством, незаконне позбавлення волі, наклеп з використанням службового становища.
Видання також зазначає, що раніше Слідчий комітет не раз відкривав кримінальні справи за фактом простого затримання російських журналістів у Києві.
"Ми припускали, що все, що сталося з Павлом Канигіним не просто підпадає під подібні прецеденти, а робить порушення кримінальної справи неминучим: слава богу, на відміну від Павла, журналістам Першого каналу, НТВ і LifeNews не погрожували зброєю, їх не били, скутих кайданами, не звинувачували у вживанні наркотиків", - пише редакція.
Крім того, "Нова газета" збирається оскаржити в суді все це безсоромність" і попросити дати публічне роз'яснення, чому відомство ділить потерпілих на "правильних" і "неправильних".
16 червня бойовики "ДНР" затримали російського журналіста через візитку українського колеги і звинуватили у вживанні наркотиків. Канигін встиг повідомити головному редактору про своє затримання по телефону, після чого зв'язок з журналістом зник. Канигіна змусили здати аналіз крові на вміст наркотичних речовин, та за твердженням бойовиків, аналіз показав позитивний результат. На це звинувачення в редакції відповіли, що для спростування три лабораторії готові зробити аналогічний аналіз протягом години після того, як журналіст прибуде до Москви.
Павло Канигін висвітлював антивоєнний мітинг в Донецьку, який пройшов 15 червня. Згодом ватажок донецьких бойовиків назвав протест у Донецьку підступами "недружніх" сил.