Офіційні представники сирійських курдів заявили, що уряд президента Сирії Башара Асада може стати партнером, якщо він візьме на себе зобов'язання піти шляхом демократичних перетворень, повідомляє Al Jazeera.
Сирійські курди, відомі як YPG, які на даний момент ведуть бойові дії проти бойовиків ІДІЛ, довгий час заперечували наявність зв'язків з режимом Асада.
В кінці червня Бійці курдського ополчення "Загони народної самооборони" (YPG) відбили у ісламістів ІДІЛ місто Аїн Ісса і військову базу "Ліва 93", яка знаходиться поруч з містом.
А в середині червня курди відбили у ІДІЛ місто Таль-Абьяд на кордоні з Туреччиною, тим самим відрізавши ісламістів від головної лінії постачання. Контроль над містом Таль-Абьяд фактично дозволяє YPG провести лінію оборони вздовж кордону з Туреччиною: від підконтрольних курдам північних територій в Іраку до міста Кобани на заході.
Курдське ополчення добилися істотних успіхів у боротьбі з "Ісламсько. державою" на півночі Сирії після запеклих боїв за місто Кобани. Їм вдалося захопити стратегічно важливу гірську ланцюг Абдулазіз і заручитися підтримкою від кількох арабських і повстанських рухів в регіоні, в якому фактично відсутнє центральне керівництво.
Однак на початку липня бойовики ІДІЛ відбили у курдського ополчення один з ключових сирійських міст Аїн Ісса. Стратегічна значимість даного населеного пункту полягає у тому, що він розташований на головній дорозі між Туреччиною та містом Ракка, який "Ісламська держава" проголосила своєю столицею.
Крім цього, минулого місяця Туреччина почала військову компанію одночасно проти курдів з Робочої партії Курдистану (РПК) - не плутати з курдами з YPG - і терористів ІДІЛ почалася після теракту в Суручі, а також після хвилі вбивств поліцейських і солдатів в Туреччині з боку радикальних курдів. Ряд експертів вважає, що Туреччина буде користуватися приводом війни з ІДІЛ і РПК для придушення курдської меншини в Туреччині, а також запобігання нових спроб з боку курдів створити власну державу.
Так, одночасно з бомбардуванням позицій РПК в Іраку і бойовиків ІДІЛ, сирійські курди, які також борються з бойовиками-ісламістами, вже звинуватили Туреччину в авіаударі по їх позиціям. У Туреччині це заперечують.
Для роз'яснення складності відносин між курдами, турками і ІДІЛ, BBC пропонує наступну схему: