Один із лідерів курдських загонів самооборони (YPG) у складі опозиційної коаліції "Сили демократичної Сирії" (SDF) Редур Халіл заявив про готовність підконтрольних йому груп вийти з прикордонних районів на півночі Сирії, де Туреччина проводить військову операцію "Джерело миру".
Таким чином сирійські курди планують виконати запропоновану США угоду про припинення вогню. Донедавна курдські загони й американські військові у Сирії були союзниками у боротьбі з терористичним угрупованням "Ісламська держава".
Умовою виходу курдських загонів Халіл називає гарантії з боку Туреччини на безпечний і безперешкодний вихід військових і цивільних з населених пунктів у зоні бойових дій, пише "Радіо Свобода".
Пізно ввечері 19 жовтня один з керівників збройної опозиції Сирії заявив, що в разі виконання цієї умови курдські війська відійдуть назад на 30 кілометрів від турецько-сирійського кордону на ділянці довжиною 120 кілометрів між містами Рас-ель-Айн та Тал-Айбад.
Навіть попри висунуті умови, ця заява з боку SDF є першим публічним визнанням можливості відходу з нині підконтрольних курдам територій.
Нагадаємо, 9 жовтня Туреччина розпочала військову операцію "Джерело миру" у Сирії. Як стверджує президент Реджеп Таїп Ердоган, військова операція на північному сході Сирії завершиться, якщо курдські загони в регіоні складуть зброю і вийдуть із "зони безпеки". А якщо цю умову не буде виконано, жодна влада "не зможе зупинити турецьку армію".
Сполучені Штати засудили турецьку операцію на півночі Сирії, спрямовану проти загонів сирійських курдів – союзників США у боротьбі з терористами з "Ісламської держави". Вашингтон ввів проти Анкари нові санкції.
Опоненти президента Трампа, однак, звинувачують його у тому, що він не вжив більш дієвих заходів, а також розпорядився вивести американські війська з району проведення операції. Військовий контингент США був для Туреччини стримуючим фактором.
Опозиційна коаліція "Сили демократичної Сирії", в яку входять курдські загони самооборони YPG, розцінила дії США як "удар у спину". На тлі турецького наступу курди уклали союз із режимом Башара Асада.
Припинити операцію в Сирії президента Туреччини також закликали Євросоюз, НАТО та Ліга Арабських держав. А Рада Безпеки ООН не змогла узгодити резолюцію у зв'язку з вторгненням Туреччини в Сирію.
Докладніше про наслідки турецької операції читайте в матеріалі Миколи Замікули "Ердоган знайшов "Джерело миру" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".