UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сирійська опозиція вважає план Асада нереалістичним

План політичного врегулювання конфлікту, запропонований президентом Башаром Асадом, є "нереалістичним і нездійсненним", вважає опозиція всередині Сирії в особі Національного координаційного комітету.

Лідер НКК Хасан Абдель Азім вважає, що вихід із кризи 3 "занадто запізнилася, довіру між народом і владою, а також між владою і опозицією втрачено".

Офіційний представник НКК Раджа ан-Насер зазначив, що сирійський лідер марно намагається представити справу так, ніби він є "переможцем у конфлікті і в змозі змусити своїх супротивників скласти зброю". "Це не відповідає тому, що відбувається в сирійських провінціях", - пояснив він.

Абдель Азім і ан-Насер також заявили, що план Башара Асада націлений на те, щоб "покласти край народній революції і перегородити шлях зусиллям спецпредставника ООН і Ліги арабських держав Лахдара Брахімі з вироблення рішення на основі Женевського комюніке від 30 червня".

У той же час, прем'єр-міністр Сирії Ваіль аль-Халькі повідомив, що в найближчі дні в Дамаску буде проведено засідання кабінету міністрів, присвячене реалізації положень висунутої президентом країни "дорожньої карти".

- ЄС відкинув "лицемірну" ініціативу Асада - президент Сирії повинен піти

Мирний план Асада складається з трьох етапів і передбачає, що перехідний період "до стабільності, злагоди і відродження" почнеться з всеосяжного діалогу і укладення Хартії національного примирення. Документ, який визначить основні контури майбутньої Сирії буде винесений на всенародний референдум. Сформований потім розширений уряд "візьметься за реалізацію положень хартії, проведе загальну амністію, підготує нову конституцію і проведе парламентські вибори". На заключному етапі в Сирії буде створено уряд, який "візьметься за процес реконструкції і виплатить компенсації всім постраждалим в результаті військових дій". Реалізацію своєї "дорожньої карти" Башар Асад поставив у залежність від припинення міжнародної та регіональної підтримки збройних угруповань терористів, що діють із території сусідніх країн".

Першою державою, що схвалила ініціативу сирійського лідера, став Іран. Глава МЗС Ісламської Республіки Ірану Алі Акбар Салех закликав всі сторони "скористатися можливістю почати всеосяжний політичний процес" з тим, аби покласти край насильству і кровопролиттю в Сирії і "не дати конфлікту поширитися на весь регіон". !zn

Читайте також:

Башар Асад звернувся до народу Сирії з планом вирішення конфлікту

Офіційний Дамаск назвав провокацією інформацію про використання хімічної зброї в Хомсі

Західні ЗМІ: Асад не застосовував хімічну зброю, але його все одно вже засудили

Ізраїль, Йорданія і Туреччина об'єдналися в коаліцію для удару по Сирії

Сирійські бойовики погрожують атакувати посольство України