Місто-держава 3 накрив густий смог, який вітер несе з боку індонезійського острова Суматри, оповитого численними лісовими пожежами.
20 червня влада Сінгапуру оголосили, що задимленість досягла рекордного рівня - показник забруднення повітря становив 371 частку на квадратний дюйм (індекс забруднення вище 200 вважається "дуже нездоровим", а вищий - "небезпечним").
Прем'єр-міністр Сінгапуру Лі Сянь Лун попередив, що смог може залишитися в повітрі протягом декількох тижнів. Жителів міста влада закликала за можливості залишатися вдома і не виходити на вулицю, а також користуватися респіраторами та масками.
Смог ускладнив традиційно непрості відносини Сінгапуру з Індонезією. Керівництво Сінгапуру вже кілька днів вимагає від сусідів вжити рішучих заходів для боротьби з пожежами, проте в Джакарті дають зрозуміти, що безсилі що-небудь зробити.
"Жодна країна або корпорація не має права забруднювати повітря і підривати здоров'я і хороше самопочуття сінгапурців", - написав міністр навколишнього середовища і водних ресурсів Сінгапуру Вівіан Балакришнан на своїй сторінці в Facebook.
Однак індонезійський міністр з питань добробуту Агунг Лаксоно у відповідь заявив, що Сінгапур веде себе "як дитина".
"Це відбулося не за бажанням індонезійської держави, це природа", - сказав міністр. Проте в Сінгапурі вважають, що ліси на Суматрі спалюють, вивільняючи місце для нових сільськогосподарських угідь.
Втім, Агунг Лаксоно пообіцяв, що влада Індонезії зробить все можливе для боротьби з пожежами. Зокрема, передбачається запилювати з літаків хмари для провокування дощів над місцями пожеж. !zn
Читайте також:
Катастрофічна повінь в Індії: десятки загиблих, 70 тисяч зниклих безвісти
Китай випустив глобуси, на яких привласнив собі майже все Південно-Китайське море
Дослідники зафіксували рекорд концентрації вуглекислого газу в атмосфері
Жителі Аляски стають "кліматичними біженцями": під воду йдуть цілі селища