UA / RU
Підтримати ZN.ua

Син Джо Байдена не вважає помилкою своє рішення увійти в правління газодобувної компанії Burisma

При цьому, за його словами, він недооцінив те, «як це буде проти нього використано».

Син американського президента Джо Байдена, на відміну від свого недавнього повідомлення, заявив, що не вважає помилкою рішення увійти в правління української газодобувної компанії Burisma, через яке пізніше розгорівся скандал, повідомив Хантер Байден в інтерв'ю на CBC.

«Не думаю, що я зробив помилку, зайнявши місце в правлінні», - сказав Хантер. Також він сказав, що недооцінив те, «як це буде проти нього використано», і не міг передбачити подальший скандал.

«Але я можу сказати вам, що ні один наслідок, жоден серйозний журналіст ніколи не звинувачували мене, ніхто ніколи не приходив до висновку, що я зробив щось не так або ж мій батько щось зробив не так», - заявив син американського президента Джо Байдена

У травні 2014 року Хантер Байден став членом ради директорів Burisma Limited. Компанія була заснована екс-міністром екології та природних ресурсів України Миколою Злочевським. Батько Хантера в той час займав посаду віце-президентом США. Прихильники Трампа стверджують, що призначення Хантера Байдена вплинуло на зовнішню політику Сполучених Штатів щодо України.

В ході виборчої кампанії в США в 2020 році Байден і його син Хантер з'явилися фігурантами скандалу, пов'язаного з Burisma. Тоді говорили, що Хантер Байден використовував батька для лобістської діяльності, а Байден-старший тиснув на Київ з метою звільнити генпрокурора України Віктора Шокіна, який вів розслідування проти Burisma. Сам Джо Байден це заперечує. Також республіканці в США вказували, що Хантеру Байдену в Burisma платили до 50 тисяч доларів на місяць, хоча у нього не було досвіду роботи в нафтогазовій сфері.

Читайте також: Гантер Байден згадав про Україну у своїх мемуарах. Каже, що не ввійшов би до наглядової ради Burisma знову

Нагадаємо, в липні 2019 року відбувся телефонна розмова президентів України і США Володимира Зеленського і Дональда Трампа. Як пізніше стверджував один із присутніх при розмові, Трамп тиснув на Зеленського, вимагаючи почати розслідування відносно Байдена і компанії Burisma в обмін на військову допомогу США.

Показання інформатора стали підставою для початку процедури імпічменту Дональда Трампа, однак 45-му президенту США вдалося зберегти посаду до виборів 3 листопада.

У травні 2014 року Хантер Байден став членом ради директорів Burisma Limited. Його батько в той час займав посаду віце-президентом США. Прихильники Трампа стверджують, що призначення Хантера Байдена вплинуло на зовнішню політику Сполучених Штатів щодо України.

Компанія була заснована екс-міністром екології та природних ресурсів України Миколою Злочевським.