UA / RU
Підтримати ZN.ua

Симпатія європейців до Євросоюзу нарешті почала відновлюватися - Die Welt

Експерти вважають, що найбільше цьому посприяв Brexit, який дав зрозуміти, що насправді альтернативи ЄС немає.

Євросоюз майже десятиліття страждав від кризи. Ніколи його імідж і довіра до нього не були в такому поганому стані. Але результати останніх опитувань свідчать про стрімке зростання симпатій європейців до ЄС.

Про це пише німецьке видання Die Welt, яке нагадує, що розчарування людей організацією було пов'язане головним чином з кризою єврозони, яка почалася в Греції у 2009 році, а також напливом мігрантів. Всі ці проблеми призвели до мільярдних збитків, політичних суперечок і неймовірної втрати довіри до ЄС, апогеєм чого став референдум про вихід Великої Британії з організації.

Однак, останнім часом ЄС нарешті припинив вільне падіння в безодню. Приміром, результати дослідження Фонду імені Бертельсманна свідчать, що сьогодні близько 75% німців проголосували б за членство в Євросоюзні, якби таке питання було винесене на референдум. Таким чином, популярність організації в Німеччині зросла на 6% за кілька останніх місяців. Ще більш явна тенденція єврооптимізму спостерігається у Франції. Тут підтримка ЄС зросла за кілька місяців на 16%, до 69%. Однак, при цьому лише 28% німців і 38% французів задоволені політичним курсом Євросоюзу.

"Brexit - ось що стало кращою рекламою для ЄС за останні роки. Події, які сталися після британського референдуму, змусили багатьох засумніватися в тому, чи взагалі існує розумна альтернатива ЄС", - вважає експерт Фонду Бертельсманна Ізабель Хоффманн.

Недавні дослідження, проведені Фондом імені Фрідріха Еберта, також показують, що набагато більше людей, ніж два роки тому, вважають, що позитивні аспекти ЄС превалюють над негативом. У Німеччині цей показник виріс майже вдвічі, на 30%, склавши 64%. В Іспанії - на 15%, у Франції та Чехії - на 12%.

Експерти пояснюють зміцнення єврооптимізму тим, що проблеми єврозони і міграційна криза починають відходити на другий план. Зараз європейців набільше тривожить боротьба з тероризмом. А в цій проблемі вони не звинувачують ЄС.

Раніше повідомлялося, що Франція готує пропозиції щодо реформування Євросоюзу. Французький президент зазначив, що мова не йде про перегляд договорів ЄС, в яких викладаються конституційні засади Європейського Союзу. За його словами, Париж працює над "конкретними" ініціативами приблизно в десяти тематичних областях з тим, щоб пробудити у країн Європи нові "амбіції" і зробити європейське співтовариство знову привабливим в очах його жителів.