"О, так це можливо один з найбільших днів в історії", - захоплено вигукнув президент Гаррі Трумен у Сан-Франциско 26 червня 1945 року, в кінці конференції, яка дала початок Організації Об'єднаних Націй. П'ятдесят країн вирішили забути розбіжності заради того, щоб минулі війни більше ніколи не повторилися, пише The Economist.
За сімдесят п'ять років, що минули з моменту підписання Статуту Організації Об'єднаних Націй, вона довела свою життєздатність. В результаті деколонізації і розпаду Радянського Союзу і Югославії число її членів зросло до 193. Вона перейшла до миротворчості та надання гуманітарної допомоги.
Нової світової війни не сталося. Однак великі надії Трумена незабаром наздогнали реальність. Протягом десятиліть світ знаходився в стадії холодної війни.
Та й Америка, що вторглася в Ірак в 2003 році без мандата Ради Безпеки, втомилася від свого глобального тягаря. Посилилося суперництво з іншими державами, спочатку з Росією, а тепер все більше з Китаєм.
Рада Безпеки застигла, і не в змозі навіть узгодити резолюцію по COVID-19.
У ООН були темні моменти, такі як геноцид в Сребрениці, і не бракувало скандалів. Останнім часом критики звинувачують ООН в недостатньому захисті прав людини.
Однак глобальні проблеми - від пандемій до зміни клімату і (як і раніше) безпеки - все ще роблять її актуальною.
Як сказав її найбільш шанований генеральний секретар Даг Хаммаршельд: "ООН була створена не для того, щоб піднести людство до небес, а для того, щоб врятувати людство від пекла".
Глава ООН закликає Ізраїль відмовитися від плану анексії Західного берега річки Йордан
Раніше повідомлялося, що США анонсує проект резолюції РБ ООН про продовження збройового ембарго відносно Ірану. Росія і Китай дали зрозуміти, що вони виступають проти розширення ембарго.
Нагадаємо, Росія обмежила роботу Генасамблеї ООН. Спільно з Венесуелою, Іраном і Кубою РФ заблокувала можливість голосування.