UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сім європейських країн відмовилися прихистити Сноудена

Втікач-співробітник ЦРУ отримує одну відмову за іншою. Ряд держав відмовилися прийняти його запит на отримання притулку, оскільки він був зроблений людиною, що не знаходяться на території цих країн.

Сім європейських країн відмовили колишньому співробітнику ЦРУ 3 в отриманні політичного притулку, повідомляє BBC News. Мова йде про Іспанію, Австрію, Ірландію, Фінляндію, Норвегію, Польщу та Швейцарію.

При цьому в всіх цих семи державах заявили, що запит на отримання притулку не може бути прийнятий, тому що він був зроблений людиною, що не знаходиться на території цих країн. Більше того, міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський підкреслив, що якби прохання і відповідало формальним вимогам, відповідь на нього все одно була б негативною.

Між тим, за даними The Guardian, Швейцарія ще не визначилася щодо відповіді Сноудену. Крім того, хоча раніше повідомлялося, що Німеччина вже відмовила американцеві в отриманні притулку, в німецькій пресі поширюються протилежні відомості. Так, міністр закордонних справ країни Гідо Вестервелле заявив, що прохання Сноудена розглядається, пише Frankfurter Allgemeine.

Також Сноуден отримав відмову від влади Індії. У міністерстві закордонних справ країни заявили, що провели "ретельну перевірку" з цього питання і прийшли до висновку, що не бачать підстав для надання притулку.

Ще однією країною, що відмовила Сноудену, стала Бразилія. У міністерстві закордонних справ країни заявили, що не будуть відповідати на запит, проте не стали пояснювати причину.

В інших країнах або прохання знаходиться в стадії розгляду і офіційних коментарів не надходило (в Болівії, Ісландії, Італії, Китаї, на Кубі, в Нідерландах, Нікарагуа та Еквадорі), або ще не підтверджено сам факт звернення за політичним притулком. Останнє належить до Франції і Венесуелі, президенти яких Франсуа Олланд і Ніколас Мадуро заявили, що не отримували ніяких офіційних документів від Сноудена.

Раніше також стало відомо, що Сноуден сам відмовився від прохання про політичний притулок у Росії. За словами прес-секретаря президента РФ Дмитра Пєскова, причиною стали висунуті Москвою умови. Так, російська влада вимагала, щоб Сноуден припинив діяльність, яка завдає шкоди США.

За даними проекту WikiLeaks, Сноуден ще 30 червня через російське консульство в аеропорту Шереметьєво подав запит на отримання притулку в 21 країні.

До цього Сноуден вже намагався отримати притулок в Еквадорі. Влада країни заявляла, що хотіла б надати йому його, однак для отримання документів біженця йому необхідно особисто бути на території країни.

Отримання притулку або будь-яких чинних документів необхідно Сноудену, тому що його американський паспорт був анульований. Колишній співробітник ЦРУ і громадянин США з 23 червня знаходиться в транзитній зоні аеропорту "Шереметьєво". Він не може покинути Москву, за даними ЗМІ, саме через відсутність документів. Російської візи у нього також немає, тому приїхати в місто і відвідати одне з посольств він також не може.

Колишній співробітник ЦРУ і АНБ Едвард Сноуден в червні передав пресі секретні документи, згідно з якими спецслужби США ведуть масштабну стеження за користувачами інтернету і прослуховують абонентів мобільного зв'язку.

Пізніше Сноуден розповів про стеження за країнами ЄС, зокрема, прослуховування дипломатичних місій. Ця інформація викликала обурення Євросоюзу, який офіційно вимагає у США пояснень і погрожує погіршенням відносин.

Влада США звинуватила Сноудена в крадіжці власності уряду та незаконному розголошенні секретної інформації. За кожним з обвинувачень 30-річному компьютерщику загрожує до 10 років в'язниці. !zn

Читайте також:

Еквадор відмовився рятувати Сноудена - після "приємної і душевної" розмови з віце-президентом США

Британські букмекери почали приймати ставки, куди Сноуден відлетить з Москви

Шпигунський скандал між ЄС і США може поставити хрест на створенні "економічного НАТО"

Сноудену підказали "найбільш надійний варіант": купити ushanka і жити на dacha