UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сильний смог застиг над Північним Китаєм: у Пекіні скасовано 227 авіарейсів

100 мільйонам жителів північних провінцій рекомендовано залишатися вдома через отруйний смог.

Понад 100 мільйонів жителів Північного Китаю у 10 великих містах опинилися в пастці зимового смогу. У п'ятницю, 25 грудня, влада Пекіна оголосила "помаранчевий" рівень небезпеки через високу концентрацію шкідливих речовин у повітрі, повідомило агентство Bloomberg. Пекінський міжнародний аеропорт оголосив про скасування 227 рейсів у зв'язку з поганою видимістю, що складає близько 12% від загального числа запланованих на п'ятницю рейсів.

У цьому році найвищий - "червоний" - рівень небезпеки через смог оголошувався в Пекіні двічі, причому останній раз він був знятий у вівторок, 22 грудня.

У цілому 25 грудня близько 50 міст у північній та східній частині Китаю оприлюднили попередження, що стосуються смогу, повідомила China Daily.

На півночі Китаю понад ста мільйонам жителів рекомендовано не виходити на вулицю - через отруйного смогу, пише The Times.

У школах скасовано заняття на відкритому повітрі, від фабрик вимагають скоротити промислові викиди в атмосферу.

Читайте також: До 10% китайського рису заражено токсичними металами

Пекін і сусідні райони Північного Китаю регулярно накриває смог, викликаний небезпечним забрудненням повітря підприємствами важкої промисловості і збільшенням споживання вугілля у зимовий період.

За нормами Всесвітньої організації охорони здоров'я, максимально допустимий вміст у атмосфері отруйних мікрочастинок, проникаючих у легені людини, - 25 мікрограмів на кубометр протягом 24 годин. За даними посольства США в Пекіні, в п'ятницю вранці, 25 грудня, цей показник був перевищений у 25 разів і склав 620 мікрограмів.

У липні 2013 року китайська влада оголосила про початок програми для охорони навколишнього середовища. Згідно з ухваленим Держрадою КНР "Планом по запобіганню і контролю за рівнем забруднення повітря на 2013-2017 роки", 277 млрд доларів підуть на боротьбу із забрудненням повітря, близько 328 млрд доларів буде вкладено в поліпшення моніторингу і запобігання потрапляння забруднюючих і отруйних речовин в джерела питної води. Загальна сума - 606 мільярдів доларів.