У випадку війни з Росією спроба оперативно перекинути сили швидкого реагування НАТО в Східну Європу може не увінчатися успіхом, про це Financial Times повідомили два генерала альянсу.
Рішення РФ різко наростити свої сили в Калінінграді і значних військових сил і засобів на прикордонних територіях означають, що "Об'єднана оперативна група дуже високої готовності" буде захоплена перш ніж виявиться в стані боєготовності, якщо спробує висунутися до східного кордону Німеччини, сказало джерело британського видання.
"Недоліки сил швидкого реагування є однією з основних причин, по якій альянс має намір розмістити більшу кількість військ на східному фланзі", - йдеться в статті.
На липневому саміті у Варшаві члени альянсу, як очікується, затвердять ряд заходів, щоб краще підготувати НАТО для практичної територіальної оборони, а не просто для стримування. "Ці заходи є свідченням того, наскільки НАТО тепер стурбована конфліктом Росії в Європі", - пише видання.
Міністри закордонних справ країн НАТО зустрінуться в Брюсселі на цьому тижні, щоб визначити порядок денний саміту. Одним із необхідних заходів може стати базування чотирьох батальйонів НАТО, кожен з яких буде утворений одним з його членів, Естонії, Латвії, Литві, а також Польщі. За словами високопоставленого польського дипломата, такі заходи є "необхідним мінімумом".
Польський генерал Крзыстоф Крол, заступник начальника Північно-Східного корпусу НАТО, пояснює, що сили швидкого реагування були придумані як інструмент реагування на гібридні війни, як агресія РФ в Україні. Однак, за його словами, значне військове посилення Росії ускладнює ситуацію.
Раніше авторитетне американське видання The Wall Street Journal писало, що НАТО розробляє нову стратегію для прискорення процесу прийняття рішень і поліпшення процесу реагування на нетрадиційні види війни, які Росія використовувала в Криму і на сході України.
Після погіршення відносин між Росією і Заходом в результаті української кризи, Сполучені Штати та їх союзники розгорнули додаткове озброєння і провели навчання у Центральній та Східній Європі. Пентагон нещодавно запропонував в чотири рази збільшити витрати на війська і підготовку в Європі в межах зусиль для стримування Росії.
Москва вже давно сприймає діяльність НАТО на її кордонах як загрозу для своєї безпеки.