UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сікорський: "Нормандський формат" не підходить Україні

Польський політик стверджує, що він попереджав про це українського президента.

Маршалок Сейму Польщі і екс-глава МЗС 3 стверджує, що так званий "нормандський формат" переговорів не підходить для вирішення конфлікту на сході України.

В інтерв'ю каналу TVN24 Сікорські зазначив, що європейські лідерів недостатньо активні у врегулюванні кризи в Україні.

"Вина за це частково лежить на Україні. Я намагався переконати президента Порошенко, що нормандська формула невигідна Україні", - цитує його "Європейська правда".

"Був момент, коли росіяни були готові повернутися до "женевського формату" за участю України, Росії, США та ЄС. Їх згоду на це означало б, що угоди були б дотримані. Чому так не сталося? Це питання до української сторони. Вважаю, що це була помилка", - зазначив Сікорські.

При цьому позитивно оцінив зусилля канцлера Німеччини і президента Франції. "Ми повинні бути вдячні канцлеру Меркель за те, що вона використовує свої відносини з президентом Путіним для миротворчої діяльності", - підкреслив політик.

В той же час німці, за його словами, недостатньо сильні для того, щоб впливати на поведінку Путіна.

Сікорські вважає, що наближається момент, коли Захід зрозуміє, що подальші переговори з Росією не мають сенсу

"Це залежить від того, що зробить Росія. Якщо почнеться штурм Маріуполя, все стане зрозуміло", - пояснив Сікорські.

В ході переговорів в Мінську в "нормандському форматі" 11-12 лютого були підписані документи, які повинні були забезпечити перемир'я в Донбасі. Однак бойові дії досі тривають, через посилення штурму бойовиками району Дебальцеве українські війська залишили місто.

У Києві заявили, що Росія і підконтрольні їй бойовики не виконують взяті на себе зобов'язання. Президент України Петро Порошенко у ході телефонної розмови 19 лютого закликав учасників переговорів в Мінську "не робити вигляд, що те, що відбувається в Дебальцевому, відповідає мінським домовленостям" й виробити чіткі гарантії на випадки, якщо будуть подальші спроби їх порушити.