UA / RU
Підтримати ZN.ua

Сі Цзіньпін міг скорегувати "графік" Путіна щодо вторгнення в Україну через Олімпіаду — Bloomberg

Пекін хоче уникнути участі в дипломатичній боротьбі, пояснюють журналісти. 

Президент Китаю Сі Цзіньпін може мати чи не найбільший вплив на "графік" російського колеги Владіміра Путіна. Він міг попросити його не починати вторгнення в Україну саме в лютому, позаяк тоді, з 4 по 20 числа, у Пекіні повинна відбутися Олімпіада. Про це з посиланням на власні джерела повідомляє видання Bloomberg

Китайський лідер, за даними ЗМІ, не хоче, аби президент РФ "затьмарив важливу для Китаю подію, спровокувавши глобальну кризу безпеки зі США та Європою". 

"Можливо, пан Сі попросив пана Путіна не вторгатися в Україну під час Ігор, за словами одного дипломата в Пекіні, — пише агентство, додавши,- вторгнення до України під час зимових змагань є ризиком для того, щоб втягнути Китай у дипломатичну боротьбу".

Путін та Сі Цзіньпін востаннє спілкувалися в грудні минулого року. Тоді президент РФ попередив свого колегу, що займається вирішенням "глобальних проблем".  

За даними ЗМІ, господар Кремля планує відвідати відкриття Олімпійський Ігор, заплановане на 4 лютого. Його прессекретар Дмітрій Пєсков заявив, що Путін планує поінформувати президента Китаю про ситуацію з "гарантіями безпеки"

Читайте також: США та Німеччина рекомендували олімпійцям не брати до Китаю особисті телефони та ноутбуки через загрозу стеження

Нагадаємо, державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що Вашингтон наступного тижня може передати Росії перелік своїх "побоювань та ідей" щодо так званих "гарантій безпеки", після чого можливі нові переговори. 

19 січня заступник глави МЗС Росії Сергій Рябков заявив, що замість отримання від НАТО гарантій нерозширення на схід, яких вимагала Москва під час переговорів минулого тижня, РФ може погодитися на юридичне зобов'язання США не голосувати за вступ нашої країни в Альянс. Він також зазначив, що Захід повинен відмовитися він підсумків Бухарестського саміту 2008 року. Саме тоді Україні та Грузії пообіцяли вступ в НАТО. 

Тим часом Північноатлантичний альянс готує власні пропозиції щодо "гарантій безпеки" в Європі. Невдовзі письмові пропозиції надішлють Росії.

Докладніше про те, чого добивається Москва і чи піде Захід їй на поступки, читайте у статтях Сергія Корсунського "Ультиматум Путіна і переговори Росія–США: чи здадуть Україну" та Олексія Іжака "Чи відведе Путін війська від України після переговорів зі США?" у ZN.UA.